Almanya'da Yasayan Hayirsever Vatandastan Örnek Davranis

Almanya’da yasayan emekli hayirsever Malik Bahar, yaklasik 3 yildir Hakkari’deki ihtiyaç sahibi aileleri sevindiriyor.

Almanya'da Yasayan Hayirsever Vatandastan Örnek Davranis
Almanya’da yasayan emekli Malik Bahar, 2018 yilinda gezmek için geldigi Hakkari’nin tabiat güzelligine ve insanlarinin misafirperverligine hayran kaldi. Üç yildir Hakkari’deki ihtiyaç sahiplerine yârdim gönderen Malik Bahar, ihtiyaç sahibi ailelere bir aylik gida, kislik giyecek, ögrencilere ise tablet, kislik bot ve ayakkabi yardiminda bulundu.

Hakkari’de bir gün boyunca askida ekmek kampanyasi da baslatan hayirsever Malik Bahar, bu yil da ihtiyaç sahibi 50 haneye bir ay boyunca günlük 4 ekmek ihtiyaçlarini da karsiladi.

Memleketi olarak gördügü Hakkâri’ye yardimlarinin devam edecegini belirten Malik Bahar, “Emekliyim. Bu yardim kampanyalarimda destegini eksik etmeyen Soner Gültekin, Ersan Babaak, Zeki Ercan ve diger kardeslerime kalpten tesekkürler ediyorum. Insallah gelecek yil Ramazan ayinda 100 ihtiyaç sahibi aileye yardim ulastiracagim. Ben artik kendimi bir Hakkârili gibi hissediyorum. Orada da benim çok kardesim ve ailem var. Bu yil nasip olursa Hakkâri’ye gelecegim ve Hakkâri’nin daha iyi tanitilmasi için çalismalar yapacagim ve yetkililerle görüsecegim" dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI