Bakan Soylu, MLKP'li Teröristlerin Yakalanmasini Anlatti Açiklamasi 'On Binlerce Saat Görüntü Izlendi'

Içisleri Bakani Süleyman Soylu, Bursa’da infaz koruma memurlarini tasiyan servis aracina yapilan hain terör saldirisinin failleri olan MLKP üyesi teröristlerin çok basarili bir operasyonla yakalandigini belirterek, "Arkadaslarimizin istihbaratta ortaya koymus oldugu bütün basariyla beraber derdest edilmislerdir” dedi.

Bakan Soylu, MLKP'li Teröristlerin Yakalanmasini Anlatti Açiklamasi 'On Binlerce Saat Görüntü Izlendi'


Içisleri Bakani Süleyman Soylu, Edirne ziyaretleri çerçevesinde AK Parti Il Baskanligini ziyaret etti. Bakan Soylu, parti binasinda yaptigi açiklamada Bursa’da infaz koruma memurlarini tasiyan servis aracina terör saldirisi sonrasinda zanlilarin yakalanmasi için özel ekip olusturduklarini söyledi.

Soylu, açiklamasinda “Bunu yapan MLKP terör örgütüydü. Bu MLKP terör örgütü zor bir örgüttür. Tam bir yil boyunca bir evde iki kardes gibi kendilerini tesettürlü, sabahtan aksama kadar Kur’an-i Kerim’le ugrasan insanlar olarak etrafina tanitan ve bu hain terör eylemini gerçeklestirmek için bizim ’hücre’ dedigimiz bir yapilanma içerisinde bulunan iki kadin bu eylemi gerçeklestirdiler. Ben o tarihten itibaren bu isle ilgili Emniyet Genel Müdürlügümüzde ve Bakanligimizda özel bir ekip kurulmasini, bu çocugumuzun kaninin yerde kalmamasi ve terör örgütüne haddinin bildirilmesinin lazim geldigini düsünerek neredeyse her gün hem Emniyet Genel Müdürümüz hem Istihbarat Baskanimiza ’Bu isi bulmamiz lazim’ diyerek ortaya hakikaten önemli bir çalisma. Samanlikta igne arar gibi bir çalisma.” dedi.Olayla ilgili kurulan ekip tarafindan on binlerce saat kamera görüntüsü izlediklerini vurgulayan Bakan Soylu, “Allah çalisanin yardimcisi olur. Bundan kisa bir süre önce bizim kanallarimizin içerisine düstüler. O günden beri de takip ediyoruz. Bu çocugumuzu sehit eden, bu evladimizi bu kahramanimizi sehit eden çoluk çocuguna nafakasini getirmek için sabahin erken saatinde isine gitmek için arkadaslariyla beraber servis içerisinde bulunan, bu MLKP terör örgütü üyesinin ki; bütün yakalama görüntüleri de var. Basina verecegiz. Onlara öyle muamele gerekiyor çünkü. Onlara bir insan muamelesi gerekmez. Arkadaslarimizin istihbaratta ortaya koymus oldugu bütün basariyla beraber, bir; eylemi gerçeklestiren Seda Baykal, MLKP terör örgütü üyesi. Iki; Dilek Aksu eylemi gerçeklestiren, üç; bunlara da kuryelik yapan yine Mehmet Mustafa Uskar, Emniyet Istihbaratimiz tarafindan yakalanmis ve derdest edilmislerdir” ifadelerini kullandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI