Bu Proje Ile 3 Ildeki Kurum Ve Kuruluslarin Proje Üretme Kapasitesi Artacak

Kuzey Anadolu Kalkinma Ajansi tarafindan TR82 Bölgesi’ndeki kurum ve kuruluslara yönelik düzenlenen Proje Döngüsü Yönetimi Egitimi ve Atölye Çalismasi, 26-30 Eylül tarihlerinde basliyor.

Kuzey Anadolu Kalkinma Ajansi (KUZKA) tarafindan TR82 Bölgesi’ndeki kurum ve kuruluslarin proje gelistirme ve uygulama alanlarinda görevli personelin proje üretme, yazma ve yönetme yetkinliklerini artirmak amaciyla düzenlenen “Proje Döngüsü Yönetimi Egitimi ve Atölye Çalismasi” Eylül ayinin son haftasinda gerçeklestirilecek. Kastamonu, Sinop ve Çankiri’da ayni anda baslayacak programa katilmak isteyenlerin 30 kisi ile sinirli tutulan egitimlerden yararlanmak için en geç 21 Eylül Çarsamba gününe kadar kayit yaptirmalari gerekiyor.

Egitimle proje üretme kapasiteleri artacak

KUZKA tarafindan yürütülen Kadinlarin ve Gençlerin Isgücü Potansiyelinin Gelistirilmesi Sonuç Odakli Programi çerçevesinde düzenlenen “Proje Döngüsü Yönetimi Egitimi ve Atölye Çalismasi” ile TR82 bölgesindeki Kastamonu, Sinop, Çankiri’da bulunan kurum ve kuruluslarin proje üretme, yazma ve yönetme kapasitesinin artirilmasi amaçlaniyor.

Çalisma ile bölgede yerel dinamikleri harekete geçirmeyi hedefleyen KUZKA, yoksulluk, göç ve kentlesmeden kaynaklanan sosyal sorunlari gidermek, degisen sosyal yapinin ortaya çikardigi ihtiyaçlara karsilik vermek, toplumun dezavantajli kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katilmalarini saglamak, istihdam edilebilirligi artirmak, sosyal içermeyi, sosyal girisimciligi ve yenilikçiligi desteklemek ve sosyal sorumluluk uygulamalarini yayginlastirmak amaciyla sosyal içerikli yeni projelerin gelistirilmesini ve bölgeye özgü bir proje havuzu olusturmayi amaçliyor.

5 gün sürecek

KUZKA’nin düzenledigi program yüz yüze olacak sekilde 26 - 30 Eylül 2022 tarihleri arasinda Kastamonu, Çankiri ve Sinop illerinde es zamanli olarak gerçeklestirilecek. 5 gün sürecek olan programda, Proje Döngüsü Yönetimi Egitimi ve Uygulamali Atölye Çalismalari yapilacak. Üç ilde es zamanli düzenlenecek egitimler, Kastamonu’da KUZKA Hizmet Binasi’nda, Çankiri’da Çankiri Milli Egitim Müdürlügü Toplanti Salonu’nda ve Sinop’ta ise Sinop Çalisma ve Is Kurumu Il Müdürlügü’nde 09.00-16.00 saatleri arasinda gerçeklestirilecek. Söz konusu egitim ve atölyelerin sonunda katilimcilarin bireysel ya da ekip olarak Bölgenin sorunlarina çözüm üreten bir proje gelistirmeleri bekleniyor.

Program çerçevesinde her il için 30 kisi ile sinirli olan egitime katilmak için bölgedeki kurum ve kuruluslarinda görevli personelin, "https://bit.ly/3RZkg3b" adresindeki formu 21 Eylül 2022 Çarsamba günü mesai bitimine kadar doldurarak kayit yaptirmasi gerektigi belirtildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.