5 Yil Önce Tekstil Fabrikasinda Kaza Geçiren Gencin Ayaginin Sismesiyle Hayati Kabusa Döndü

Diyarbakir’da yasayan 30 yasindaki Ugur Ekin, 5 yil önce Tekirdag’da çalistigi tekstil fabrikasinda, yas kumas tasirken, kumas arabasinin tekeri kirilip ayaginin üzerine düstü. Bundan dolayi sol ayaginin sismesi sonucu hayati kabusa döndü. 5 yilda gidilmedik hastane birakmayan Ekin, yetkililerden yardim bekliyor.

5 Yil Önce Tekstil Fabrikasinda Kaza Geçiren Gencin Ayaginin Sismesiyle Hayati Kabusa Döndü
Diyarbakir’da yasayan 30 yasindaki Ugur Ekin, 2018 yilinda Tekirdag’in Çorlu ilçesinde bir tekstil fabrikasinda çalistigi sirada kaza geçirdi. Ekin, ram operatörü olarak gece vardiyasinda çalistigi sirada yas kumas tasirken, kumas arabasinin tekeri kirilip da sol ayaginin üzerine düsmesiyle kaza geçirdi. Sabah hastaneye giden Ekin, tedavi altina alindi. Buradan farkli birimlere sevk edilen Ekin, 5 yilda gidilmedik hastane ve doktor birakmadi. Hiçbir hastane ve doktorda sol ayaginda olusan sislige teshis konulmadigini belirten Ekin, çalistigi fabrikanin da ihmali oldugunu ileri sürerek hayatinin kabusa döndügünü, hiçbir yerde çalismadigi için maddi imkansizliklar yasadigi aktararak tedavi için ilgililere çagrida bulundu.

2018 yilinda Tekirdag’in Çorlu ilçesinde çalistigini aktaran Ugur Ekin, bir tekstil firmasinin fabrikasinda ram operatörü olarak çalistigini ifade etti.

Ekin, “Yas kumas tasirken, kumas arabasinin tekeri kirildigi için ayagimin üzerine düstü. Üzerine düstügü gibi ayagimi çektim. Gece vardiyasinda çalisiyordum. Gece vardiyasinda çalistigim için hastaneye de götürmediler. Sabah geç saatte kendi arabalariyla beni götürdüler. Devlet hastanesi kayitlarinda hepsi var. Acilden giris yapildi, kalp damara sevk edildi. Orada tedavime devam ettim. O günden sonra sagligimdan dolayi da çalisamiyorum” dedi.“Tedavi olamadigi için ayagim bu sekilde oldu”

“Çalistigim zamanda 1-2 ay çalismadan sonra hastalaniyorum ve çalisamiyorum” diyen Ekin, “Daha sonra devlet hastanesinden üniversite hastanesine gönderildim. Orada tedaviye devam ettim, sonuç vermedi. Trakya Üniversitesine gittim. Orada da tedavi aldim ama herhangi bir çözüm bulamadik. Çalistigimda hastalaniyorum bu yüzden engelli raporu çikardim. Ona da yüzde 36 verildi.

Arada 1-2 sene geçti yine rapor çikartmaya çalistim bu sefer ayni hastanede raporumu düsürdüler. Herhangi düzgün bir tedavi yok, teshis yok. Tedavi olamadigi için ayagim bu sekilde oldu. Onun acisini çekiyorum. Doktorlara gidiyorum düzgün bir tedavi önermiyorlar ve bakmiyorlar. Hayatim kabusa döndü. Yetkililerden yardim istiyorum, buna bir çözüm istiyorum” seklinde konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI