CHP'li İBB Bu Kez De Öğrencileri İsyan Ettirdi! 'Eziyet Çekiyoruz'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) bir hafta önce Sancaktepe Samandıra Köprülü Kavşak bağlantısında başlattığı yol çalışması çileye döndü. Okul yoluna dökülen hafriyatla kapatılan yoldan otobüsler geçemezken öğrenciler bu duruma isyan etti.

CHP'li İBB Bu Kez De Öğrencileri İsyan Ettirdi! 'Eziyet Çekiyoruz'
CHP'li İBB Bu Kez De Öğrencileri İsyan Ettirdi! 'Eziyet Çekiyoruz'
Sancaktepe Samandıra Köprülü Kavşak bağlantısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı yol çalışması kapsamında kapatılan cadde nedeniyle öğrenciler okula giderken kilometrelerce yol yürüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bundan bir hafta önce D-100 bağlantı yolu Yakacık Caddesi'nin girişini, Samandıra Köprülü Kavşak bağlantısındaki yol çalışması nedeniyle trafiğe kapattı.

Kapatılan caddeye otobüsler giremiyor
Kapanan yol nedeniyle başta toplu taşıma araçlarının caddeye girememesiyle vatandaşlar zor durumda kaldı.

Cadde üzerinde 7 adet İETT durağı bulunurken, bu duraklara gitmek isteyen vatandaşlar, caddenin başında inerek kilometrelerce yürümeye başladı.

Öğrenciler isyan etti
Büyükbakkalköy, Ferhatpaşa, Fatih Mahallesi ve Kayışdağı'na giden yolun kapanması daha çok, bu yolda bulunan okullara giden öğrencileri etkiledi. Öğrenciler, yolun bir an önce açılmasını isterken, okullarla birlikte başlayan yol çalışmasına tepki gösterdiler.

'Yolun acilen açılması lazım'
Okuldan dönen ve yol üzerinde yürüyen Ahmet Emre, 'Önceden otobüsle geçiyordum, artık geçemiyoruz. Yolun acilen açılması lazım. Burası bir haftadır kapalı ama gideceğim yer bir hayli uzak' dedi.

Yolu kullanan öğrenciler, gün boyu yorulduktan sonra bir de yürüdüklerini belirterek, bir an önce yolların açılmasını istedi.

'Eziyet çekiyoruz'
Belediye otobüsünden indikten sonra yürümeye başlayan Sedef Çakır, 'Gördüğünüz gibi böyle bir eziyet çekiyoruz. Bildiğim kadarı ile üç, dört gündür böyle. Burası ana güzergah olduğu için herkesi etkileyen bir durum. Burada bir 15 dakika kadar yürüyeceğim' şeklinde konuştu.