Garanti BBVA, KOBI'lere Verdigi Destegi Sürdürüyor

Garanti BBVA Genel Müdür Yardimcisi Sibel Kaya: 'Özellikle yasamis oldugumuz pandemi süreciyle birlikte KOBI'ler için dijitallesme, islerini devam ettirebilmeleri açisindan çok daha önemli ve öncelikli bir konu haline geldi. eticaret birçok sektörde geleneksel satis kanallarinin önüne geçti' 'Müsterilerini yakindan taniyan ve ihtiyaçlarini bilen bir banka olarak, bu dönemde tüm finansal ve finansal olmayan ihtiyaçlarinda, deneyimli ekibimiz ve uzun yillara dayanan tecrübemizle, KOBI'lerin 'çözüm ortagi olma' anlayisiyla hareket ediyoruz' Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Murat Çagri Süzer: 'Pandemi süreci, müsterilerimizin aliskanliklarinda önemli degisiklikleri tetikledi. Bu süreçte her 3 TL'lik harcamanin 1 TL'si sanal ortamda gerçeklesirken, son bir yilda kartla yapilan temassiz ödemelerin payi yüzde 27'den yüzde 49'a çikti' 'Garanti BBVA POS müsterilerine özel ve ihtiyaçlarina cevap verecek bir program gelistirdik. Program kapsaminda is yerlerimizin maliyetlerine yardimci olacak 20 kadar kampanya ve is birligi olusturduk'

Garanti BBVA Genel Müdür Yardimcisi Sibel Kaya, "Özellikle yasamis oldugumuz pandemi süreciyle birlikte KOBI'ler için dijitallesme, islerini devam ettirebilmeleri açisindan çok daha önemli ve öncelikli bir konu haline geldi. e-ticaret birçok sektörde geleneksel satis kanallarinin önüne geçti." ifadelerini kullandi.

Garanti BBVA Genel Müdür Yardimcisi Kaya ve Garanti BBVA Ödeme Sistemleri (GÖSAS) Genel Müdürü Murat Çagri Süzer'in katilimiyla düzenlenen çevrim içi toplantida, Garanti BBVA'nin esnaf ve KOBI'lerin is süreçlerine katki saglamasi planlanan yeni çözümleri tanitildi.

Toplantida Garanti BBVA'nin KOBI Bankaciligi stratejisi ve bu kapsamda isletmelerin dijital dönüsümlerine rehberlik eden hizmetleri ile GÖSAS'in bankanin POS müsterisi üye is yerlerine özel tasarladigi çözümler ve sundugu avantajlar paylasildi.

Garanti BBVA Genel Müdür Yardimcisi Sibel Kaya, dijitallesme sürecinin hiz kazandigi günümüz dünyasinda KOBI'lerin ihtiyaçlarinin ve önceliklerinin degistigini aktardi.

KOBI Bankaciligi stratejileri ve hizmetleriyle ilgili bilgi veren Kaya, sunlari kaydetti:

"Özellikle yasamis oldugumuz pandemi süreciyle birlikte KOBI'ler için dijitallesme, islerini devam ettirebilmeleri açisindan çok daha önemli ve öncelikli bir konu haline geldi. e-ticaret birçok sektörde geleneksel satis kanallarinin önüne geçti. Böyle bir dünyada oyun disinda kalmamak adina, isletmelerin finansal ihtiyaçlarinin yaninda, çok daha farkli alanlarda destege, yönlendirmeye ihtiyaçlari var. Son bir yila dönüp baktigimizda, genel görünüm olarak KOBI ve isletmelerin pandeminin etkisiyle cirolarinin düstügünü ve bu düsen cirolar içinde maliyetlerinin arttigini görüyoruz. Bu tablo içinde hemen her isletme nakit akisini efektif yönetmeye odaklanirken, birçogu da fiziksel magaza cirolarinin azalmasiyla e-ticarete geçmeye ihtiyaç duyuyor. Biz de müsterilerini yakindan taniyan ve ihtiyaçlarini bilen bir banka olarak, bu dönemde tüm finansal ve finansal olmayan ihtiyaçlarinda, deneyimli ekibimiz ve uzun yillara dayanan tecrübemizle, KOBI'lerin 'çözüm ortagi olma' anlayisiyla hareket ediyoruz. Bir anlamda bankaciligin gelecegine bakiyor, KOBI'lerin finansal sagligini gözeten, onlara yol gösteren, islerini, hayatlarini kolaylastiran, dogru zamanda, dogru tavsiye, yönlendirmeler ve desteklerle is süreçlerine katki saglayacak bir çözüm ortagi olarak kendimizi konumluyoruz. "

Kaya, bu yaklasimdan hareketle Garanti BBVA POS sahibi her ölçekten isletmenin ihtiyaç duydugu ürün veya hizmete ulasacagi, bunlari kullanirken sürdürülebilir fayda saglayacagi ayricaliklar sunduklarini bildirdi.

Bu çerçevede yapilan çalismalar hakkinda bilgi veren ve bunu sürdüreceklerini vurgulayan Kaya, "Türkiye genelinde ne kadar çok KOBI'ye desteklerimizi ulastirabilirsek hem isletmelerin sürdürülebilirligine hem de ekonomiye o kadar fazla katki saglayabilecegimize inaniyoruz." dedi.

- "Pandemi süreci, müsterilerimizin aliskanliklarinda önemli degisiklikleri tetikledi"

GÖSAS Genel Müdürü Murat Çagri Süzer de pandemi sürecinin, müsterilerin aliskanliklarinda önemli degisiklikleri tetikledigini söyledi.

Bu süreçte her 3 TL'lik harcamanin 1 TL'sinin sanal ortamda gerçeklestigini, son 1 yilda kartla yapilan temassiz ödemeler payinin yüzde 27'den yüzde 49'a çiktigini aktaran Süzer, sunlari kaydetti:

"Bu dönemde esnaf ve KOBI'ler, müsterilerinin talep ve beklentilerine uygun olarak hizli bir sekilde e-ticarete geçerken, satis kanali olarak da interneti kullanmaya basladi. Bu süreçte GÖSAS olarak hem sürekli takip ettigimiz verilerden hem de müsterilerimizden aldigimiz geri bildirimlerden esnaf ve KOBI'lerimizin 3 ana trend ve ihtiyaca odaklandigini görüyoruz. Isletmeler öncelikle maliyetlerini azaltmak, kisa dönemli nakit ihtiyaçlarini karsilamak ve e-ticarete geçiste destege ihtiyaç duyuyor. Biz de bu kapsamda Garanti BBVA POS müsterilerine özel ve bu ihtiyaçlarina cevap verecek bir program gelistirdik. Program kapsaminda, is yerlerimizin maliyetlerine yardimci olacak 20 kadar kampanya ve is birligi olusturduk. Bu is birlikleri kapsaminda, sektöründe önde gelen firmalarla entegrasyonlar yaparak POS sahiplerimizin baska bir kanalda göremeyecegi firsatlari sunmak ve bu yolla maliyetlerini düsürmeyi hedefledik.

Garantibbvapos.com.tr adresine giren müsterilerimiz, ayda 3 bin TL'ye varan bonus ve indirimlerden nasil faydalanacagini kolaylikla görebiliyor. Diger taraftan ticari kredi karti sahibi POS müsterilerimize 10 bin TL'ye kadar faizsiz ve ücretsiz ekstre erteleme ile 5 bin TL'ye kadar faizsiz ve ücretsiz taksitli nakit avans firsati sunuyoruz."

Süzer, e-ticarete geçis süreçlerinde ihtiyaç duyacaklari alaninda en yetkin firmalarla onlari bir araya getirdiklerini ve bu is birliklerinde yüzde 50'lere varan indirim imkani sagladiklarini söyledi.

Çalismalara devam edeceklerini bildiren Süzer, "Her ay sürekli gelisecek ve zenginlesecek tüm bu deger önerileriyle, esnaf ve KOBI müsterilerimize Garanti BBVA POS sahibi olmanin farkini ve avantajlarini yasatacagimiza, is süreçlerine önemli katki saglayacagimiza inaniyorum." diye konustu.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.