Ridvan Dilmen Ile Ahmet Çakar'in 'Hakaret' Davasinda Karar

Eski hakem Ahmet Çakar hakkinda, eski futbolcu Ridvan Dilmen’e hakaret ettigi iddiasiyla açilan dava karara baglandi. Mahkeme Çakar’in beraatine karar verdi.

Ridvan Dilmen Ile Ahmet Çakar'in 'Hakaret' Davasinda Karar
Eski futbolcu ve spor yorumcusu Ridvan Dilmen, avukati araciligiyla kendisine hakaret ettigini iddia ettigi eski hakem ve spor yorumcusu Ahmet Çakar hakkinda Istanbul Cumhuriyet Bassavciligi’na suç duyurusunda bulunmustu. Baslatilan sorusturma kapsaminda Ahmet Çakar hakkinda, Ridvan Dilmen’e hakaret ettigi gerekçesiyle 2 yil 4 aya kadar hapis cezasi istemiyle dava açilmisti.

Istanbul 42. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen durusmada sanik Ahmet Çakar ile taraf avukatlari hazir bulundu.

Savunmasi sorulan Çakar, suçlamayi kabul etmedigini söyleyerek “Iddianamede geçen paylasimi ben müsteki Ridvan Dilmen’i kast ederek yazmadim. Ridvan ile 40 yildir arkadasiz. Suç tarihinden 3 ay kadar önce aramizda bir tartisma yasanmisti. Aramiz biraz limoniydi. Ancak ben bu yazida ondan bahsetmedim. Ben bu paylasimi eski ABD Baskani Trump için yapmistim” dedi.

Kararini açiklayan mahkeme, sanik Ahmet Çakar’in atili suçu isledigi sabit olmadigindan beraatine karar verdi.

Iddianameden

Istanbul Cumhuriyet Bassavciligi tarafindan hazirlanan iddianamede, süpheli Ahmet Çakar’in, sosyal medya hesabindan 30 Kasim 2020’de eski futbolcu ve yorumcu Ridvan Dilmen’e yönelik ’Iblis için zor günler basliyor!!!!!!’ diye paylasimda bulundugu kaydedilmisti. Çakar’in iddianamede yer alan ifadesinde, sorusturma konusu Twitter hesabinin kendisine ait oldugunu, yapilan yorumu da kendisinin yaptigini, Ridvan Dilmen’i tanidigini, eski futbolcu oldugunu, yillarca birlikte spor programi yaptiklarini, ’iblis’ yakistirmasini Dilmen için yapmadigini ve neden üzerine alindigini anlayamadigini söyledigi anlatildi. Çakar ifadesinde, yaptigi paylasimda isim belirtmemis oldugunu, dünya politikasinda yabanci bir ülkenin liderine Covid-19 salgini ile alakali elestirel olarak belirttigi bir yakistirma oldugunu, ’iblis’ yakistirmasini Dilmen’in neden üzerine alindigini hayretle karsiladigini söyledigi belirtilmisti. Iddianamede, süpheli Çakar’in müsteki Dilmen’e söyledigi sözlerin Dilmen’in onur, seref ve sayginligini rencide edici boyutta oldugu, bu baglamda hakaret suçunun yasal unsurlarinin olustugu kaydedilmisti. Çakar’in ’hakaret’ suçundan 3 ay 15 günden 2 yil 4 aya kadar hapsinin talep edildigi iddianame, Istanbul Asliye Ceza Mahkemesine gönderilmisti.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI