Iki Ay Sonra Açilan Tac Mahal'a Ziyaretçi Akini

Hindistan’da korona virüs vaka sayilarindaki düsüsün ardindan, salginla mücadele kapsaminda kapatilan ve 2 ay sonra yeniden açilan Tac Mahal’a ziyaretçi akini yasandi.

Iki Ay Sonra Açilan Tac Mahal'a Ziyaretçi Akini
Korona virüs salginindan en fazla etkilenen ülkelerden biri olan Hindistan’da vaka sayilarindaki rekor artis ile önlemler siklastirilmisti. Krematoryumlarda yer kalmamasina neden olan korona salgini önlemleri kapsaminda kapatilan Tac Mahal, 2 ay sonra yeniden açildi. Ülkelerin sembollerinden biri olan Tac Mahal’e ziyaretçi akini yasandi. Sinirli sayida ziyaretçi ile açilan Tac Mahal’a yalnizca online rezervasyon yaptiran 650 kisi kabul edilecek.

Güvenlik üst düzeyde

Ziyaretçilerin termal kamera ile kontrol edilmesinin ardindan Tac Mahal’e girisine izin verilecek. Günde 3 kez dezenfekte edilecek olan Tac Mahal’in içerisinde bulunan görevliler ise kalabaligi sürekli olarak kontrol edecek. Ayrica, alinan yeni kararlara göre anit mezarin girisinde bilet satisi yapilamayacak ve ziyaretçiler ancak online olarak bilet alabilecek. Ziyaretçilerin kendi su siselerini ve el dezenfektanlarini yanlarina almalarina izin verilecek ve ziyaretler boyunca maske takilacak.

Korona virüs salginin ilk dalgasinda ilk olarak 17 Mart 2020 tarihinde kapanan Tac Mahal, 21 Eylül 2020 tarihinde yeniden ziyarete açilmisti.
Kaynak: İHA