Ankara Valisi Vasip Sahin'den Dünya Engelliler Günü Mesaji Açiklamasi

'Engelli vatandaslarimizin toplum içinde yasama sevincini yitirmeden, mutlu bir hayat sürdürmeleri için çaba göstermek, onlara ulasarak meselelerine sahip çikmak, devletin ve toplumun en önemli sorumluluklarindan biridir'.

Ankara Valisi Vasip Sahin, engelli vatandaslarin toplum içinde yasama sevincini yitirmeden, mutlu bir hayat sürdürmeleri için çaba göstermenin devletin ve toplumun en önemli sorumluluklarindan biri oldugunu belirtti.

Vali Sahin, 3 Aralik Dünya Engelliler Günü dolayisiyla yayimladigi mesajinda, mutlu ve huzurlu bir toplumun en önemli vasfinin, tüm bireylerin yetenekleri nispetinde, ortak bir amaç etrafinda birbirlerini anlayarak desteklemesi oldugunu kaydetti.

Engelli bireylerin toplumun ve ülkenin vazgeçilmez degerleri oldugunu vurgulayan Sahin, "Engelli vatandaslarimizin toplum içinde yasama sevincini yitirmeden, mutlu bir hayat sürdürmeleri için çaba göstermek, onlara ulasarak meselelerine sahip çikmak, devletin ve toplumun en önemli sorumluluklarindan biridir." ifadesini kullandi.

Vasip Sahin, tüm zorluklara meydan okuyarak spordan sanata, edebiyattan siyasete, egitimden çalisma hayatina kadar her alanda önemli basarilara imza atan engelli vatandaslarin herkesin gurur kaynagi oldugunun altini çizdi.

Sahin, 3 Aralik Dünya Engelliler Günü'nün, tüm engellilerin hayattan beklentilerinin karsilanmasi ve toplumsal farkindaligin artmasina vesile olmasini diledi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.