CHP seçmeninden skandal biralı oy pusulası paylaşımı!
Türkiye genelinde 61 milyondan fazla vatandaş, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için sandık başında. Katılımın 34 siyasi partiyle gerçekleşeceği seçimde bir CHP seçmeninin paylaşımı ortalığı karıştırdı. Oy pusulasını bira kutusuyla paylaşan seçmen tepki üstüne tepki topladı.
![CHP seçmeninden skandal biralı oy pusulası paylaşımı!](https://images.beyazgazete.com/haber/2024/3/31/20240331_chp-secmeninden-skandal-birali-oy-pusulasi-paylasimi_m.jpg?time=02:54:01)
![CHP seçmeninden skandal biralı oy pusulası paylaşımı!](https://images.beyazgazete.com/haber/2024/3/31/20240331_chp-secmeninden-skandal-birali-oy-pusulasi-paylasimi.jpg)
Oy vermeye farklı kostümler, araçlar ve hayvanlarla gelen bazı vatandaşlar ilginç görüntüleri gözler önüne sererken yapılan bir paylaşım sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Bir CHP seçmeni, oy pusulasını bira kutusuyla paylaşarak 'Çoğu bitti azı kaldı. Akşama doldurun kasaları saraçhaneye getirmeyi unutmayın. Kime verdiğimi hatırlamıyorum' notunu düştü.
![CHP seçmeninden skandal biralı oy pusulası paylaşımı!](https://images.beyazgazete.com/haber/2024/3/31/Ekran görüntüsü 2024-03-31 175649.png)
Oy verme kabinine bira sokan ve mübarek Ramazan ayında böyle bir paylaşım yapan vatandaşa tepkiler çığ gibi büyüyor.