Mugla Büyüksehir'in Üretim Tesisi'nde Çalismalar Devam Ediyor

Mugla Büyüksehir Belediyesi’nin Fethiye ilçesinde hayata geçirecegi Üzüm Suyu, Sirke, Pekmez ve Sarap Üretim tesisi kurulum çalismalari devam ederken Mugla Büyüksehir Belediye Baskani Dr. Osman Gürün ve Fethiye Belediye Baskani Alim Karaca birlikte tesiste incelemelerde bulundu.

Mugla Büyüksehir'in Üretim Tesisi'nde Çalismalar Devam Ediyor


Mugla Büyüksehir Belediyesi, Fethiye Belediyesi ve Yesilüzümlü Tarimsal Kalkinma Kooperatifi is birligiyle Üzüm Suyu, Sirke ve Sarap Üretim Tesisi kuruluyor. Büyüksehir Belediyesi tarafindan hayata geçirilen proje ile kooperatifçiligin desteklenmesi, sürdürülebilir kirsal kalkinmanin saglanmasi, Fethiye Ilçesi, Üzümlü Mahallesinde yillardan beri süre gelen üzüm yetistiriciligi, sarap üretiminin daha uygun ve yasal sartlarda yapilarak markalasmasi hedefleniyor. Fethiye ilçesi Karaçulha Meyve ve Sebze Toptanci Hali içerisinde yer alan Üzüm Suyu, Sirke, Pekmez ve Sarap Üretim tesisi kurulumu tamamlandiginda yilda 45 bin sise, saatte 3 ton üzüm isleyecek kapasitede çalisacak ve uzun yillardir bölgenin bekledigi üretim tesisi hayata geçmis olacak.

Verimli topraklari, basat ürünleri ile bir tarim kenti olan Mugla’da Büyüksehir Belediyesi’nin tarima, üreticiye, kooperatiflere destegi devam ediyor. Büyüksehir Belediyesi, Fethiye Belediyesi ve 321 ortakli Yesilüzümlü Tarimsal Kalkinma Koopratifi’nin birlikte imzaladigi protokolle hayata geçirilen proje ile bölgenin üzümleri üzüm suyu, sirke, pekmez ve sarap olarak degerlendirilecek. Bu ürünleri isleyecek Üzüm Suyu, Sirke, Pekmez ve Sarap Üretim tesisinde kurulum çalismalarinda sona gelindi. Tesiste incelemelerde bulunan Mugla Büyüksehir Belediye Baskani Dr. Osman Gürün ve Fethiye Belediye Baskani Alim Karaca yetkili personelden bilgi aldi. Kisa süre içerisinde hayata geçirilecek tesis ile saatte 3 ton üzüm islenebilecek.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI