Asar Projesi Sehrin Iki Yakasini Birlestiriyor

Türkiye Belediyeler Birligi’den ödüllü, Düzce Belediye Baskani Dr. Faruk Özlü’nün sehir için hazirladigi vizyon projelerinden biri olan Asar Deresi Projesi birinci etabinda amfi basamaklarinin beton dökümü tamamlandi.

Asar Projesi Sehrin Iki Yakasini Birlestiriyor
Düzce sehir merkezinde Küçüksu ve Saguç Köprüsü arasindaki 430 metre mesafede toplamda 32 bin 700 metrekare yer üzerinde yapimi devam eden Asar Deresi Projesi birinci etabi sekillenmeye devam ediyor. Çalismalarina araliksiz devam eden ekipler, proje içinde yer alan amfi basamaklarinin beton dökümünü tamamladi. Dogal seyir alani özelligi tasiyan ve Asar Deresi karsisina konumlandirilan amfi basamaklari 7 adet basamaktan olusuyor. Köprü yapimi için gerekli alt yapi donanimlarinin tamamlanmasi ile birlikte mücbir sebep ortaya çikmamasi ve hava sartlari el verdigi sürece projenin yapimi kesintisiz sekilde devam edecek.

“Kent kimligine katki saglayacak”

Düzce’nin kentlesmesi ve gelismesine büyük katki saglayacak projeyle ilgili Baskan Özlü “Yasadigimiz felaketler ve yitirdigimiz canlar yüregimizde büyük bir aci olarak dursa da yeniden ayaga kalkmak için çalismaya devam ediyoruz. Düzce’mizin günden güne gelismesi ve kent kimligini kazanmasi açisindan Asar Deresi Projesi’ni çok önemsiyoruz. Bu yatirim sehir merkezimizin iki yakasinin en büyük baglantisini saglayacak. Asar’in çevresine böyle estetik bir dokunus çok yakisacak. En kisa zamanda bitirmek için ekiplerimiz araliksiz çalisiyor” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.