Ardahan'da Deprem Bölgesinde Hasar Tespit Çalismalari Devam Ediyor

Ardahan’in Göle ilçesinde meydana gelen 5 büyüklügündeki deprem sonrasi bölgede hasar tespit çalismalari devam ederken, Afet ve Acil Durum Yönetimi Baskanligi (AFAD) 50 artçi deprem gerçeklestigini açikladi.

Ardahan'da Deprem Bölgesinde Hasar Tespit Çalismalari Devam Ediyor
5 büyüklügündeki depremin en fazla hasara neden oldugu Küçükaltunbulak, Çullu, Koyunlu, Gülistan, Yagmuroglu, Balçesme, Esenyayla, Gedik, Kuytuca ve Toptas köylerinde hasar tespit çalismalari devam ediyor. Deprem sonrasinda bölgede Erzurum, Kars AFAD ekipleri ve Türk Kizilayi tarafindan bir ikram araci ile 9 personel görevlendirildi. Çullu köyünde cami minaresi yikilirken, çok sayida evde göçük ve çatlaklar meydana geldi. AFAD ekipleri köylerde çadirlar kurarak vatandaslara yardimci olmaya çalisirken, Kizilay ekipleri tarafindan depremzedelere sicak yemek dagitildi.

Çok sayida ev ve ahirin kullanilamaz hale geldigi depremde, çok sayida büyükbas ve küçükbas hayvan da telef oldu. Kis mevsiminin yaklasmasiyla havanin sogudugu Ardahan’da vatandaslarin tedirgin bekleyisi devam ediyor.

AFAD tarafindan yapilan açiklamada, “Ardahan’in Göle ilçesinde meydana gelen 5 büyüklügündeki deprem sonrasi an itibariyla 50 artçi deprem olmustur. 112 Acil Çagri Merkezine toplamda 60 ihbar ulasmistir. 112’den alinan bilgilere göre depremde 2 evin duvari çökmüs, 3 kisi yaralanmistir. Bölgede yürütülen çalismalara destek vermek üzere Baskanligimizin yani sira Erzurum ve Kars AFAD Il Müdürlüklerimizden ekipler bölgeye sevk edilmistir. Tarama çalismalari ilgili kurumlarla koordineli olarak devam etmektedir. Türk Kizilayi tarafindan bir ikram araci ile 9 personel bölgede görevlendirilmistir. Gelismeleri takip ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.