10 Yasindaki Engelli Havva Oyuncak Polis Otosuyla Evinde Devriye Atiyor

Amasya’nin Suluova ilçesinde yasayan 10 yasindaki bedensel engelli Havva Suna Baysal, polis üniformasi giyip en sevdigi oyuncagi olan polis arabasiyla odanin içinde siren sesi çikararak devriye atiyor.

10 Yasindaki Engelli Havva Oyuncak Polis Otosuyla Evinde Devriye Atiyor
4 çocuklu Baysal ailesinin en küçügü olan Havva, daha önce evlerini ziyaret eden polislerin hediye ettigi üniformayi sürekli giyip oyuncak polis arabasiyla sürekli oynuyor. Hediye gelen Türk bayragini da evinin bas kösesine astiran Havva’nin en büyük hayali ise ayaga kalkip sagligina kavusarak gerçek bir polis olmak.

Çesitli hastaliklarla bogusmasina ragmen yüzünde mutluluk eksik olmayan kizini sirtinda tasiyarak büyüttügünü belirten anne Bedriye Baysal, “10 günlükken ve 1 yasindayken iki kez operasyon geçirdi. Sonra el ve ayaklari normale döndü. Ancak yürüme engeli devam etti. Yürüyebilmesi için umut olan operasyonuysa maddi imkan yetersizligi nedeniyle yaptiramadik" dedi.

Baysal, uzun süren tedavi süreçleri nedeniyle ilkokul 2. siniftan itibaren egitimini devam ettiremeyen kizinin kendi ayaklari üzerinde durmasi için çaba gösterdigi söyleyerek destek istedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.