Uluslararasi Vestel Manisa Yari Maratonu Yarin Gerçeklesecek

Vestel, Manisa Büyüksehir Belediyesi ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi is birligiyle düzenlenen “Uluslararasi Vestel Manisa Yari Maratonu” 15 Mayis Pazar günü gerçeklesecek.

Uluslararasi Vestel Manisa Yari Maratonu Yarin Gerçeklesecek


Vestel, Manisa Büyüksehir Belediyesi ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi is birligiyle düzenlenen “Uluslararasi Vestel Manisa Yari Maratonu” 15 Mayis Pazar günü gerçeklesecek. Vestel City’den de geçecek maraton öncesinde düzenlenen basin toplantisinda konusan Vestel CEO’su Turan Erdogan, “Marka ve sehir iliskisini bir adim öteye tasidik” dedi.“Spora verdigimiz destekle toplumsal fayda olusturuyoruz”

Yari Maraton öncesinde düzenlenen basin toplantisinda konusan Vestel CEO’su Turan Erdogan, “Türkiye’de dogup global bir marka olan Vestel’in basarisinda Manisa’nin önemli bir rolü var. Bugün özdeslesen marka-sehir iliskisini bir adim daha öteye tasidik. Sehrimizin sadece ekonomik hayatina degil, toplumsal hayatina da katki sunuyoruz. Ülkemizde sporun önemli destekçilerinden olarak daha önce de sponsoru oldugumuz Cumhurbaskanligi Bisiklet Turu hem fabrikamizdan hem de sehrimizden geçerek, Manisa’nin tanitimina önemli katkida bulunmustu. Simdi ise Manisa Büyüksehir Belediyesi ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi is birligiyle önemli bir projeyi hayata geçirdik ve Vestel Manisa Uluslararasi Yari Maratonu’nun ilkini gerçeklestiriyoruz. Inaniyoruz ki; Avrupa’nin tek alana kurulu en büyük üretim tesislerinden biri olan Vestel City’nin de dahil oldugu bu yari maraton spor severlere Manisa’nin tüm tarihi dokusunu ve güzelliklerini gösterecek” dedi.Erdogan, “Sirket olarak sürdürülebilirlik çatisi altinda toplumsal fayda olusturmayi odagimizda tutuyoruz. Toplumumuzu saglikli ve aktif yasama tesvik etmek için birçok çalisma yapiyoruz. Bildiginiz üzere voleybol, jimnastik, hentbol, yelken, futbol, gibi birçok spor dalinda önemli sponsorluklarimiz bulunuyor. Simdi ise düzenledigimiz bu yari maraton ile Manisa ve çevre illerden tüm halkimizi spora tesvik ediyor, onlari aktif bir yasama davet ediyoruz. Manisa Büyüksehir Belediyesi, Manisa OSB ve Atletizm Federasyonumuz basta olmak üzere organizasyonda emegi geçen, maratona katilim saglayan herkese sirketimiz adina tesekkür ediyorum” ifadelerini kullandi.

Manisa Büyüksehir Belediye Baskani Cengiz Ergün, “Hizmet ve yatirimlarimizi yürütürken, kurumlar arasi is birligine, karsilikli diyaloga ve birlikte hareket etmeye özen gösteriyoruz. Manisa’mizda önemli bir istihdam saglayan Vestel ile de bu anlayisla birbirinden önemli projelere imza attik. Benim de çok önem verdigim projelerden biri olan 27 kilometrelik bisiklet yolunu Vestel ile birlikte Manisa’miza kazandirmistik. Ardindan can dostlarimiz için oldukça anlamli ve uluslararasi ödüle sahip ‘Engelli Sokak Hayvanlarina Yürüteç Projesi’ni hayata geçirdik. Bugün de Manisa’mizin tanitimina önemli ölçüde katki saglayacagina yürekten inandigim Uluslararasi Vestel Manisa Yari Maratonu için bir aradayiz. Atletizmi genis kitlelere duyurmak, çocuklarimizi ve gençlerimizi spora tesvik etmek açisindan bu organizasyonu önemsiyor ve ev sahipligini yapmaktan dolayi büyük mutluluk duyuyorum. Sahsim ve Manisalilar adina, bu güzel organizasyonun hayata geçmesinde önemli katkilari olan Vestel’e, Manisa OSB’ye, Atletizm Federasyonu’na ve tüm paydas kurumlara tesekkür ediyorum. Belediye olarak bu kadim sehre kazandirdigimiz hizmet ve yatirimlarimizla daha yasanabilir ve refah düzeyi yüksek bir sehir insa etmeye devam ediyoruz. Çocuklarimizi ve gençlerimizi egitime, bilime ve spora yönlendirecek projelerin üreticisi ve destekçisi olduk" açiklamasinda bulundu.

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu adina katilan Dogan Çelik, “Bölgemizin en köklü firmalarindan Vestel, bugüne kadar gerçeklestirdigi ya da destek verdigi tüm projeler ile bölgemize, Manisa’miza ve ülkemize her zaman toplumsal fayda sagladi. Yarin yapilacak olan Uluslararasi Vestel Manisa Yari Maratonu da hem Bölgemizden hem de sehrimizden geçerek, hiç süphesiz ki, uluslararasi platformlarda Manisa’nin tanitimina önemli katkida bulunacak. Ve Manisa Organize Sanayi Bölgesi olarak, böylesine titizlikle hazirlanan, katma degeri yüksek bir organizasyonda yer almak bizleri oldukça mutlu ediyor. Bu maratonun geleneksel hale getirilmesini diliyor; organizasyonda emegi geçen tüm Vestel Ailesi’ne ve katilim saglayan herkese tesekkürlerimi sunuyorum” seklinde konustu.Atletizm Federasyonu Baskani Fatih Çintimar, “Uluslararasi Vestel Yari Maratonu’nun bütün sporlarin anasi olan atletizm bransinin gelisimine ivme kazandiracagina inancim sonsuz. Federasyonumuz bütün paydaslariyla büyümeye devam ediyor. Türk milli takiminda olimpiyat kotasi alan 100 sporcunun 35’i atlet. Bize katki sunan tüm paydaslarimiza, Vestel Sirketler Grubu’na, Manisa Büyüksehir Belediyesi’ne, Manisa Organize Sanayi Bölgesi ve emegi geçen herkese tesekkür ederiz” dedi.Adimlar bagisa dönüsüyor

Manisa’daki Vestel City’de üretilen WeWALK Akilli Baston bagisina dönüsecek. Türkiye Beyazay Dernegi araciligiyla açilan kampanyada toplanan bagislarla da, görme engelli gençlere akilli baston hediye edilecek.

WeWALK Kurucu Ortagi Kürsat Ceylan, “WeWALK Akilli Bastonu benim gibi görme engelli bireylerin sosyal hayata daha aktif katilabilmesi için gelistirdik. Dünyada 59 ülkede kullaniliyor ama öncelikli hedefimiz ülkemizdeki binlerce görme engelli ögrenciye akilli baston ulastirabilmek. Bugün de bu hedefe ulasmak için Vestel Manisa Uluslararasi Yari Maratonu’nda WeWALK’un ana sosyal sorumluluk projesi olarak belirlenmesi ve verilen destek çok anlamli oldu. Bundan dolayi tüm Vestel, Manisa Büyüksehir Belediyesi ve Beyazay ekibine çok tesekkür ediyoruz" diye konustu.Yarisma sonucunda genel siralama ve yas kategorilerini basari ile tamamlayan ilk 3 erkek ve ilk 3 kadin sporcuya Vestel Hediye Çeki takdim edilecek.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.