Elektrik Kablosu Hirsizligina Kamu Davasi Açildi

Batman’da, elektrik direklerindeki kablolari keserek çaldiktan sonra yakalanarak haklarinda tutuklama karari verilen üç kisi hakkinda savcilik tarafindan kamu malina zarar vermekten dava açildi.

Batman Merkez’de 15 Aralik 2021 tarihinde meydana gelen olayda elektrik direklerine çekilen kablolari keserek çalan ve daha sonra yakalanan Ç.C, M.K ve V.A adli kisiler çikarildiklari mahkeme tarafindan tutuklanirken, haklarinda kamu malina zarar vermekten dava açildi.

Edinilen bilgiye göre, Petrolkent Mahallesinde aksam saatlerinde elektrik dagitim sirketi Dicle Elektrik’e ait elektrik direklerine çekilen kablolari keserek çalan üç kisi olaydan bir gün sonra polis ekipleri tarafindan yakalandi. Süphelilerin kablo çalmak amaciyla olay yerine kesici aletlerle geldikleri ve direge tirmanarak kablolari kesmek suretiyle hirsizlik eylemini gerçeklestirdikleri tespit edildi.

Çikarildiklari mahkemede tutuklandilar

Gözaltina alinan ve mahkemeye sevk edilen üç süpheli hakkinda yaptiklari eylemin kamu yararina tahsis edilmis esya hakkinda hirsizlik oldugu gerekçesiyle tutuklama karari verildi.

Sorusturmayi yürüten savcilik Ç.C, M.K ve V.A adli kisilerin üzerlerine atili suçu itiraf ettigine dikkat çekerek, haklarinda kamu malina zarar vermekten dava açti.

Öte yandan, bölgede artan vakalar ile ilgili dagitim sirketinin ve adli makamlarin teyakkuza geçtigi, benzer olaylarin takip edilerek ilgililer hakkinda yasal süreçlerin etkin bir sekilde isletilmeye devam ettigi bildirildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI