Izmir Büyüksehir Belediyesi 78 Köye Ücretsiz Internet Hizmeti Veriyor

Izmir Büyüksehir Belediye Baskani Tunç Soyer’in egitimde firsat esitligi vizyonu dogrultusunda çalisan Izmir Büyüksehir Belediyesi 78 köye ücretsiz internet altyapisi kurdu. Ücretsiz internet hizmetinden yararlanan ögrenciler de veliler de memnun.

Izmir Büyüksehir Belediyesi 78 Köye Ücretsiz Internet Hizmeti Veriyor
Izmir Büyüksehir Belediye Baskani Tunç Soyer’in egitimde firsat esitligi vizyonu dogrultusunda hizmetlerini sürdüren Izmir Büyüksehir Belediyesi, kirsal mahallelerdeki ögrencilerin ögrenimlerine yardimci olmak amaciyla ücretsiz internet hizmeti veriyor. Izmir Büyüksehir Belediyesi toplam 78 kirsal mahalleye internet ulastiriyor.

Izmir Büyüksehir Belediyesi Bilgi Islem Dairesi Baskani Ahmet Ata Temiz, “Hizmetse hizmet, internetse internet mottosuyla çikmis oldugumuz bu yolda Türkiye’nin en büyük ücretsiz internet agini kurmak amacindayiz. Internet hizmetinin verilemedigi birçok köyde amacimiz çocuklara, gençlere bu hizmeti götürerek onlarin yüzlerinde tebessüm olusturmak. 2021 yilinda 287 bin oturum açildi ve büyük bir kullanim oranina ulasildi. Baskanimiz Tunç Soyer’in önderliginde 2022 yili Izmirliler ve Izmir için büyük bir dijital dönüsüm yili olacak” diye konustu.Ögrenciler ücretsiz internetten memnun

Izmir Büyüksehir Belediyesinin ücretsiz internet hizmetinden yararlanan Bayindir’in dag köyü Kizilkeçili’den Zeytinova Sehit Erdal Canbulat Ortaokulu 6. sinif ögrencisi Sedef Irak, “Derslerimize internet sayesinde çok güzel çalisiyoruz. Bize bu hizmeti getiren Tunç Baskanima tesekkür ediyorum” dedi.

Kizilkeçili Ilkokulu 4. sinif ögrencisi Ibrahim Irak, “Ücretsiz internet sayesinde ders çalisiyoruz, video izleyebiliyoruz. Derslerimize çok faydasi oldu. Kendimizi gelistirme imkani bulduk” diye konustu.

Kizilkeçili Ilkokulu 1. sinif ögrencisi Melih Gökten, “Derslerimizle ilgili video izliyoruz. Arastirma yapiyoruz. Internet güzel bir sey” seklinde konustu.

Muzaffer Tuzcuoglu Anadolu Imam Hatip Lisesi Lise 1. sinif ögrencisi Hatice Irak ise “Arastirma ödevlerimi yapiyorum. Bazi geri kaldigim konularda video açip izliyorum. Internet bu konuda çok yardimci oldu” ifadelerini kullandi. Ögrenci velisi Ayse Irak “Çocuklarimiz derslerini yapiyor, ögretmenlerimiz video izletiyor. Çok memnunuz, Tunç Baskanimiza tesekkür ediyoruz” dedi.78 kirsal mahallede ücretsiz internet

Bayindir Alanköy, Arikbasi, Firinli, Kizilkeçili, Lütuflar, Yakapinar-1, Zeytinova, Bergama Bozbeyler, Çitköy, Durmuslar, Hisarköy, Kozluca, Örenli, Beydag Karaoba, Dikili Çaglan, Çukuralan, Demirtas, Esentepe, Gökçeagil, Katiralan, Karaburun Eglenhoca, Küçükbahçe, Kemalpasa Hamzababa, Dereköy, Ovacik, Saricali, Sarilar, Visneli, Yesilyurt, Kinik Arpadere, Arpaseki, Aziziye, Bademalan, Balaban, Isiklar, Köseler, Sucahli, Kiraz Olgunlar, Örencik, Saçli, Yenisehir, Menderes Çamönü, Çatalca, Glananasi Atatürl, Sancakli, Menemen Ahihidir, Alaniçi, Bagcilar, Belen, Çavusköy, Çukur, Dogaköy, Hatundere, Kesik, Musabey, Tuzcullu, Yanikköy, Ödemis Bozcakaya, Cevizalan, Güney, Seferihisar Orhanli, Ulamis, Selçuk Belevi, Tire Çayirli, Dagdere, Gökçen, Karateke, Ortaköy, Torbali Bozköy, Bülbüldere, Karakizlar, Karaot, Ormanköy, Tulum, Yeniköy, Urla Barbaros, Demircili ve Kadiovacik mahallelerine ücretsiz internet hizmeti veriliyor.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI