Basibos Köpeklerin Vatandaslara Saldiri Ani Kamerada

Esenyurt’ta bir restoranin önünü mesken tutan köpekler, müsterilere korku dolu anlar yasatti. Yemek verilmemesine öfkelenene hayvanlar, restoran müsterilerine ve çevredeki esnafa saldirdi. Yasanan o anlar ise güvenlik kamerasina yansidi.

Basibos Köpeklerin Vatandaslara Saldiri Ani Kamerada


Olay, geçtigimiz gün Esenyurt’ta yasandi. Edinilen bilgiye göre bir restoranin önünü mesken tutan basibos köpekler, vatandaslarin korkulu rüyasi oldu. Kendilerine yemek verilmeyince hayvanlar, restorandan çikan vatandaslara saldirdi. Olayin yasandigi sirada dükkaninin önünü süpürmek isteyen bir esnaf ise köpeklerin ortasinda kaldi. Elindeki süpürge ile kendini savunan esnaf Furkan Aygün yasadigi o korku dolu anlar ise çevredeki bir güvenlik kamerasina yansidi.

“BIR ARKADASIMIZI ISIRDILAR”

Basibos köpeklerin etraftaki insanlara saldirdigini söyleyen Suat Yesilyurt, “Küçük yastaki çocuklar restoranin önüne köpekleriyle geliyorlar. Bizden yemek istiyorlar. Tabi bizde her seferinde yemek veremiyoruz. Böyle olunca restoranda müsterileri rahatsiz etmeye basliyorlar. Çocuklari kovalayinca ise köpeklerini bize saldirtiyorlar. Daha önce de meydanda bazi vatandaslari isirdilar. Geçtigimiz gün restoranda çalisan bir arkadasimizi isirdilar. Bizim de çocuklarimiz var, bizde hayvan seviyoruz o sebeple bir sey yapamiyoruz” dedi.“KÖPEKLER YÜZÜNDEN KIMSE DÜKKANIMA GELMIYOR”

Dükkaninin önünü süpürürken köpeklerin saldirisina ugradigini söyleyen Furkan Aygün, “Küçük çocuklar buraya bedava yemek yemeye geliyorlar. Tabi çalisanlarda yemek vermeyince basibos köpekleri insanlara saldirtiyorlar. Ben dün ikindi saatlerinde dükkanimin önünü temizleyeme çiktim. Firçayla etrafi temizliyordum. Köpekler bana saldirmaya basladi.

Firça ile kendimi korudum ama köpekler firçami kopardilar. Ben çocuklara ‘Gidin buradan’ dedikçe köpekleri tekrardan saldirtiyorlar. Ben bu dükkana ayda 5-6 bin TL kira ödüyorum ama bu köpekler yüzünden kimse gelmiyor. Artik is yapamaz olduk” dedi.

(Hakan Polat - Erdal Can Içelli / IHA)

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI