Battalgazi Semt Poliklinigi Ve Göçmen Sagligi Merkezi'nin Projesi Hazirlaniyor

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtali, Battalgazi Semt Poliklinigi ve Göçmen Sagligi Merkezi'nin projesinin hazirlandigini ve en kisa sürede ihaleye çikilacagini bildirdi.

Kahtali'nin iletisim ofisinden yapilan yazili açiklamaya göre, bölge halkinin uzun zamandir talebi olan hastane için gerekli girisimleri neticesinde olumlu sonuç alindigi belirtildi.

Kahtali, Alacakapi Mahallesinde Battalgazi Belediyesine ait yaklasik 5 dönüm arazinin Saglik Bakanligina tahsis edildigini ve bu arazi üzerine Semt Poliklinigi ve Göçmen Sagligi Merkezi yapilacagini bildirdi.

Saglik Merkezi için gerekli bütçenin Kuveyt Fonundan karsilandigini, projenin hazirlanma asamasinda oldugunu ve kisa zamanda ihaleye çikilacagini dile getiren Kahtali, söyle devam etti:

"Projemiz eski Malatya'ya hayirli ugurlu olsun. Hakikaten çok önemli bir proje. Eski Malatya'ya bundan önceki gelisimizde bölge halkinin bizden en büyük istegi buraya bir hastane yapilmasiydi. Biz de bu noktada gerekli girisimlerimizi yaptik. Battalgazi Belediye Baskanimiz Osman Güder de sag olsun Alacakapi Mahallesinde belediyeye ait yaklasik 5 dönümlük araziyi Saglik Bakanligi'na devretti. Il Saglik Müdürümüz Prof. Dr. Recep Bentli'nin de gayretiyle Kuveyt Fonundan gerekli fonu sagladiktan sonra da saglik merkezinin yapimi için onay çikti. Battalgazi? Belediye Baskanimiz Osman Güder'e ve Il Saglik Müdürümüz Prof. Dr. Recep Bentli'ye vermis olduklari destekten ve gayretten dolayi tesekkür ederim."

Kahtali, projenin kisa bir süre içinde ihaleye çikilacagini ve 2022 yilinda da insaat çalismalarinin baslayacagini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.