Vali Su Açiklamasi 'Toplam Proje Tutari 24 Milyar 482 Milyon TL'

MERSIN – İçel Valisi Ali Ihsan Su, 2021 yili itibariyle toplam proje tutarinin 24 milyar 482 milyon lira oldugunu belirterek, yillik ödenegin yaklasik 4 milyar lira, bu yilki harcamanin ise 1 milyar 143 milyon lira oldugunu söyledi.

Vali Su Açiklamasi 'Toplam Proje Tutari 24 Milyar 482 Milyon TL'
İçel Il Koordinasyon Kurulunun 2021 yili 3’üncü toplantisi, Vali Ali Ihsan Su baskanliginda yapildi. Valilikte gerçeklestirilen toplantiya, vali yardimcilari, kaymakamlar, bölge müdürleri, il müdürleri, ilgili kamu kurum ve kuruluslari ile sivil toplum kuruluslarinin temsilcileri katildi.

Vali Su, toplantida yaptigi konusmada, kamu kurum ve kuruluslarinin kendi görev alanina giren kamu projelerini siki bir sekilde takip etmelerinin önemli oldugunu söyledi.

Su, kamu projelerinde etkinlik, hiz ve bitiriciligin çok önemli olduguna isaret etti.

2021 yili itibariyle toplam proje tutarinin 24 milyar 482 milyon 195 bin 710 TL oldugunu ifade eden Su, “Yillik ödenek 3 milyar 911 milyon 51 bin 591 TL, 2021 yili harcamasi ise 1 milyar 143 milyon 794 bin 177 lira ve nakdi gerçeklesme orani yüzde 29,25 olarak gerçeklesti. Bizler vatandaslarimiza hizmet için bu görevleri icra ediyoruz. Halkimizin memnuniyeti, onlarin huzur ve güvenligi, mutlulugu bizim mutlulugumuzdur. Müracaatlari en kisa sürede sonuçlandirmak bizim birinci derecede görevimizdir. Bu bakimdan tüm kamu personelimiz, is ve islemlerde vatandaslarimiza kolaylik saglama yönünde ne gerekiyorsa yapmayi kendisine siar edinmeli” seklinde konustu.

Kamu kurum ve kuruluslarinin devam eden projeleriyle ilgili sunum yaptigi toplantida, karsilikli görüs alisverisinde bulunuldu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.