CHP'de Bir Taciz Skandali Da Kirklareli'nden

Belediyede çalisan 2 kadin personeli taciz ettigi iddia edilen Kiyiköy Belediye Baskani Ender Sevinç, adli kontrol sarti ile serbest birakildi.

CHP'de Bir Taciz Skandali Da Kirklareli'nden
Iddialara göre, 2019 yerel seçimlerinde Kiyiköy Belediye Baskanligi’ni kazanan CHP’li Ender Sevinç, bir süre önce belediye çalisan 2 kadin personele taciz uyguladi. Taciz edilen kadinlar Baskan Sevinç hakkinda sikayetçi oldu. Kiyiköy Belediye Baskani Ender Sevinç hakkinda, belediyedeki 2 kadin çalisana sarkintilik ettigi iddiasiyla Vize Cumhuriyet Bassavciligi tarafindan iddianame hazirlandi. Iki kadin çalisanin sikayeti üzerine Nöbetçi Mahkemeye çikan Belediye Baskani Ender Sevinç, ‘Sarkintilik yapmak suretiyle cinsel saldiri suçundan TCK’nin 102/1-2. Fikrasi geregince’ adli kontrol sartiyla serbest birakildi.

Çalisanlara “sikayetini geri çek” baskisi

Nöbetçi mahkeme tarafindan adli kontrol sartiyla serbest birakilan Baskan Sevinç’in, kendisi hakkinda sikayetçi olan kadin çalisanlara ‘sikayetlerini geri çekmeleri yönünde’ baski yaptigi da iddia edildi. Karara tepki gösteren magdur yakinlari ise sosyal medyadan haklarini aramaya çalisti. Sevinç’in taciz ettigi iddia edilen kadinlari isten çikarmakla tehdit ettigini öne süren magdur yakinlari, “Tacizde bulunulan personeller suç duyurusunda bulunmuslardir. Ancak belediye baskani adli kontrol sartiyla serbest kalmistir. Ve taciz ettigi personellere baski yaparak sikayetlerini geri çekmelerini ailecek söylemislerdir. Ülkemizde zaten kadin olmanin zor oldugu bu dönemde kendi personellerine ahlaksiz tekliflerde bulunan iftiralar atarak olayi normallestirmeye çalismakta olan Ender Sevinç, olayin kapatilmasi için gerek siyasi gerekse baska mercilerle görüstügünü söylemektedir. Olayin normallesmesi asla kabul edilemez. Kim bilir bu sahsin tacizine ugramis daha kaç kadin vardir. Susmayin! Yilmayin! Utanmayin! Utanmasi gereken siz degilsiniz” dedi.Karakola imza verecek

Öte yandan, Baskan Sevinç’in, ‘Sarkintilik yapmak suretiyle cinsel saldiri’ suçundan TCK’nin 102/1-2. Fikrasi geregince’ adli kontrol sartiyla serbest birakilmasi nedeniyle haftada bir gün karakola giderek imza verecegi de ögrenildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.