Karabük Ve Bolu'da Salgin Sürecinde Faaliyetleri Kisitlanan Isletmeler Yeni Döneme Hazir

Karabük'te, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsaminda faaliyetlerine ara verilen sinema salonlari izleyicileri agirlamak için hazirliklarini tamamladi.

Karabük Ve Bolu'da Salgin Sürecinde Faaliyetleri Kisitlanan Isletmeler Yeni Döneme Hazir


Içisleri Bakanliginin genelgesi ve sektör temsilcilerinin talebi dogrultusunda sinema salonlari yarindan itibaren yeniden misafirlerine kapilarini açacak.

18 yildir sinema sektöründe çalisan Yasar Akdogan, AA muhabirine, ülke genelinde sinemalarin yeniden açilacagini söyledi.

Sinemalarinda bütün çalismalari tamamlayarak açilisa hazirladiklarini belirten Akdogan, "Tüm salonlarimizda temizligi bitirdik. En iyi sekilde müsterilerimize hizmet vermek için herkesi 2 Temmuz'da sinemaya bekliyoruz." dedi.

Akdogan, "Hababam Sinifi Yaz Oyunlari" ile "Hizli ve Öfkeli 9" filmleriyle sezonu açacaklarini ifade ederek, Safranbolu'da 3 salonda hizmet vereceklerini kaydetti.

Öte yandan Içisleri Bakanliginin yayimladigi genelgeye göre kahvehane, kiraathane gibi is yerlerinde oyun oynatilmasina dair kisitlamalarin yarindan itibaren sona ermesi, Bolu'daki isletmecileri sevindirdi.

Kent merkezinde bulunan kahvehane çalisanlari, is yerlerine gelerek hazirliklarini yapti. Oyun masalarini temizleyen çalisanlar, oyun aletlerini de dezenfekte etti.

Kahvehane çalisani Rasit Belin, AA muhabirine, yeni dönem için yogun bir temizlik çalismasi yaptiklarini söyledi.

Belin, kahvehanede salgin tedbirleri dogrultusunda hizmetlerini sürdüreceklerini kaydetti.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.