(ÖZEL) 90'Li Yillarin Siyasetçilerini Bu Adam Isitti

Kilis’ten Eskisehir’e gelerek çocuklugundan bu yana emek verdigi yorganciliga devam eden Gökhan Lofçali, 90’li yillarin siyasetçileri Beser Esad, Turgut Özal, Tansu Çiller ve Süleyman Demirel gibi isimlere yorgan dikmis olmasiyla dikkatleri çekiyor.

(ÖZEL) 90'Li Yillarin Siyasetçilerini Bu Adam Isitti
Eskisehir’e 4-5 yil önce gelen Gökhan Lofçali, 7 yasindan beri yorgancilik yapiyor. Çocukluk yillarini Kilis’te çirak olarak geçiren 45 yasindaki Lofçali, Eskisehir’de kalfa olarak meslegini gelecege tasimayi hedefliyor. Kilis’teki ustasinin yaninda Beser Esad, Turgut Özal, Tansu Çiller, Süleyman Demirel gibi isimlere yorgan diktigini anlatan Gökhan Lofçali, meslegini sevdigini söylüyor. Yorganciligin geleceginden endise duyan Lofçali’nin tek istegi ise kurslarla gençlerin meslege yönlendirilmesinin saglanmasi.

“Beser Esad, Turgut Özal, Tansu Çiller, Süleyman Demirel gibi isimlere yorgan diktim”

Kaliteli yorganin yün ve pamukla yapildigini belirten ve 90’li yillarin siyasetçilerine yorgan diken Gökhan Lofçali, “Yaklasik 4-5 sene önce Kilis’ten geldim. 7 yasindan beri bu isin içindeyim. Yillardir devam ediyorum yorganciliga. Sagligini düsünen insanlarin yünü ve pamugu tercih etmesi gerekiyor. Bazilari elyaf olan hazir yorganlardan istiyor. Içinde ne oldugu belli degil. Plastikten yapiliyor. Ama bizim yaptigimiz yüzde 100 dogal. Beser Esad, Turgut Özal, Tansu Çiller, Süleyman Demirel gibi isimlere yorgan diktim. Istanbul’a ve Ankara’ya fuarlara gittim” ifadelerini kullandi.

“Gençleri yönlendirmemiz gerekiyor”

Isini severek yaptigini ve kaybolmaya yüz tutmus bu meslegin yasamasini isteyen Lofçali su sözleri kullandi:

“Sektörün devam edebilmesi için kurslarin açilmasini isterim. Neden derseniz herhangi bir kafeye gittiginizde üniversite mezunu garsonlar var. Elinde meslegi yok. Herkes masa basinda is istiyor. Gençleri yönlendirmemiz gerekiyor. Kurslarla birlikte gençleri mesleklere yönlendirmek gerekiyor. Gençleri gördügüm zaman ben üzülüyorum.”

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.