11. Uluslararasi Alanya Yeni Yil Pazari' Basladi

Alanya Belediyesi Yabancilar Meclisi Baskani Abdullah Karaoglu: 'Farkli kültür, medeniyet ve dinlerin bir araya geldigi ilçede baris ve huzur içerisinde kutlama yapiyoruz'.

Antalya'nin Alanya ilçesinde yasayan yerlesik yabancilar, "11. Uluslararasi Alanya Yeni Yil Pazari"ni kurdu.

Alanya Belediyesi Yabancilar Meclisince belediye binasinin arkasinda gerçeklestirilen etkinlikte, ilçede faaliyet gösteren farkli ülkelerden dernekler, kültürlerine özgü kiyafet, içecek, yiyecek, el isi ürünler ve hediyelik esyalari sergileyip satisa sundu.

Pazarda müzik dinletisi ve "Christmas" müzigi esliginde gösteriler yapildi. Ilçede yasayan yerli ve yabancilar, isiklandirilan 14 metrelik Noel agacinin önünde fotograf çektirdi.

Alanya Belediyesi Yabancilar Meclisi Baskani Abdullah Karaoglu, gazetecilere yaptigi açiklamada, kültürlerin, dinlerin medeniyetlerin bulustugu Alanya'da 136 farkli ülke temsilcinin birlik, beraberlik ve huzur içinde yasadigini söyledi.

Bu birlik ve beraberligi daha da pekistirmek için etkinlik gerçeklestirdiklerini anlatan Karaoglu, "Farkli kültür, medeniyet ve dinlerin bir araya geldigi ilçede baris ve huzur içerisinde kutlama yapiyoruz." dedi.

Alanya'da yasayan yabancilarin kurdugu 15 civarindaki dernegin yabancilar meclisine üye oldugunu kaydeden Karaoglu, "Ilçemizde, 'Yeni Alanyalilar' birinci elden, dogru elden enformasyon aliyorlar. Meclisimiz, ilçede yasayan insanlarin huzuruna vesile oldugu gibi ülke ekonomisine de katkisi var. Birinci elden tanitim yapiyor, tüm dünyaya duyuruyoruz. Herkesi de Alanya'ya huzurlu ve güvenli sehre bekliyoruz." diye konustu.

Pazarda stant açan Alanya Polonyalilar Derneginin Baskani Anna Maria Bielecka da Noel pazarinda sürekli yer aldiklarini söyledi. Pazara 11. kez katildiklarini anlatan Bielecka, "Alanya, uluslararasi bir sehir. Bir sürü millet ve dernekler var. Burada da bunu görüyoruz. Her millet kendi standini açti. Burada kendi kültürlerini göstermeye çalisiyor, sunuyor. Bunu da burada tanima imkanimiz var. Biz de burada kültürümüzü yemeklerimizi sunuyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor." ifadesini kullandi.

Pazar yarin aksam sona erecek.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.