Selzede Yasli Çifte Cumhurbaskani Erdogan'in Talimatiyla Ev Insa Edildi

Sinop'un Ayancik ilçesinde 11 Agustos'ta yasanan sel felaketinde evleri zarar gören Ampute Milli Futbol Takimi oyuncusu Ömer Güleryüz'ün anneannesi ve dedesi, Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan'in talimatiyla insa edilen yeni yuvalarina kavustu Anneanne Fati Yildiz: 'Yeni evimize girince cennete girmis gibi olduk. Içimiz isindi, rahat ettik. Cumhurbaskani'miza çok ama çok tesekkür ederiz'

GÖKHAN GÜCÜKLÜOGLU - Sinop'un Ayancik ilçesinde 11 Agustos'ta yasanan sel felaketinde evleri zarar gören Ampute Milli Futbol Takimi oyuncusu Ömer Güleryüz'ün anneannesi ve dedesi, Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan'in talimatiyla insa edilen yeni yuvalarina kavustu.

Güleryüz'ün, ilçeye bagli Pazarcik köyünde yasayan dedesi Mustafa ile anneannesi Fati Yildiz'in yasadigi ev sel felaketinde hasar gördü.

Güleryüz'ün, Ampute Milli Futbol Takimi ile ziyareti esnasinda durumdan haberdar olan Cumhurbaskani Erdogan, yetkililere yasli çift için yeni bir ev insa edilmesi talimatini verdi.

Erdogan'in talimati üzerine Gençlik ve Spor Il Müdürlügünce kisa sürede yapimi tamamlanan ev, Mustafa ve Fati Yildiz çiftine teslim edildi.

- "Ömer'imden 'size yeni ev yapilacak' haberini alinca çok duygulandim"

Ömer Güleryüz'ün anneannesi Fati Yildiz, AA muhabirine, ilçelerinde 11 Agustos'ta yasanan sel felaketinden kendilerinin de olumsuz etkilendigini söyledi.

Sel sularinin ev ve esyalarina zarar verdigini anlatan Yildiz, "Allah bir daha yasatmasin, o gece hiç bitmeyecek sandik." dedi.

Felaketin ardindan torunu Ömer Güleryüz'ün bir süre sonra kendilerini arayarak "size yeni ev yapilacak" haberini verdigini belirten Yildiz, "Cumhurbaskanimiz Recep Tayyip Erdogan ile görüsmüs, durumumuzu anlatmis. Allah razi olsun o da hemen bize yeni bir ev yapilmasini istemis." ifadelerini kullandi.

Yildiz, torununun kendilerine verdigi mutlu haberle çok duygulandiklarini dile getirerek, söyle konustu:

"Ömer'imden 'size yeni ev yapilacak' haberini alinca çok duygulandim. Sayin Cumhurbaskani'miz bize yeni ev yapilsin talimati vermis. Valimiz, kaymakamimiz aradi, çok ilgilendiler. Gençlik ve Spor Il Müdürlügünden geldiler, evimizin durumuna baktilar. Allah razi olsun bir sabah baktik, kapimizda üç, dört tane araba. Insanlar basladilar çalismaya. Çok sag olsunlar, kisa sürede yeni evi yaparak bize teslim ettiler. Yeni evimize girince cennete girmis gibi olduk. Içimiz isindi, rahat ettik. Cumhurbaskani'miza çok ama çok tesekkür ederiz."

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.