Kitap Fuarini 100 Bin Kisi Ziyaret Etti

Büyüksehir Belediye Baskani Hayrettin Güngör, “150 civarinda yayinevi ve 200 yazarla Türkiye’nin en büyük fuarlarindan birine ev sahipligi yapiyoruz. Bugüne baktigimizda çevre sehirlerimizden de gelen yaklasik 100 bin ziyaretçiyi agirladik. Pazar gününe kadar 250 bin kisinin fuarimizi ziyaret edecegini öngörüyoruz” dedi.

Kitap Fuarini 100 Bin Kisi Ziyaret Etti
Güngör esi Leyla Güngör ile KAFUM’da düzenlenen 7’nci Uluslararasi Kitap ve Kültür Fuari’ni ziyaret etti. Kültür stantlarini ziyaret ederek baslayan Güngör, ardindan fuara katilan miniklere Büyüksehir Kültür Yayinlari çizgi romanlari hediye etti.

Daha sonra yayinevleri temsilcileri ve katilimci yazarlarla bir araya gelen Güngör, alandaki vatandaslarla da bir süre sohbet etti.

Ziyaret sonrasi açiklamada bulunan Güngör, “Geçtigimiz hafta Uluslararasi Siir ve Edebiyat Günleri etkinlikleri gerçeklestirdik. Siir ve edebiyatin baskenti olarak önemli programlar yaptik. Akabinde de kitap fuarimizin 7’incisini açtik. Bugüne baktigimizda 100 bin rakamina ulastigimizi görüyoruz. Bu ilgi de bizi ziyadesiyle memnun ediyor” ifadelerini kullandi.

‘Pazar gününe kadar 250 bin ziyaretçi’

Açiklamasinin devaminda fuardaki toplam ziyaretçi hedefini belirten Baskan Güngör, “Kitap fuarimiz Pazar gününe kadar devam edecek. Öyle tahmin ediyorum ki bu sene hedefledigimiz 250 bin ziyaretçi sayisina ulasmis olacagiz. Özellikle Gaziantep, Hatay, Adana, Osmaniye, Sanliurfa, Adiyaman gibi komsu sehirlerimizden çok önemli katilim oldugunu görüyoruz. Pandemi kisitliliklari dolayisiyla geçtigimiz yil gerçeklestiremedigimiz etkinligi Insallah önümüzdeki yillarda daha da büyüterek sürdürmüs olacagiz” diye konustu.

Düzenlenen programlarin UNESCO hedefine de katki sagladigini aktaran Büyüksehir Belediye Baskani Hayrettin Güngör, “Kahramanmaras’imizdaki en önemli degerlerimizden biri de siir ve edebiyat. Bu degerimizi tüm dünyada duyurmak istiyoruz. Yedek listeye dahil oldugumuz UNESCO Edebiyat Sehirler Agina yolculugumuz iddiali sekilde devam ediyor. Insallah önümüzdeki yillarda asil listeye dahil olarak, bu potansiyelimizi uluslararasi arenada da tanitmis olacagiz. Ben tekrar katilim saglayan tüm yayinevlerine, yazarlarimiza ve katilimcilarimiza tesekkür ediyorum. Herkesi Kahramanmaras kitap fuarina bekliyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.