AK Parti'li Kurtulmus, Giresun'da Basin Mensuplari Ve STK Temsilcileriyle Bir Araya Geldi Açiklamasi

'Bugün sandiklarda, demokrasi meydaninda AK Parti ile Tayyip Erdogan ile mücadele edemeyecegini düsünenler, maalesef hala zihinlerinin arkasinda vesayet üslubuyla konusuyorlar, vesayet özlemleriyle konusuyorlar ve Türkiye'nin yeniden birtakim çeliskilerle, siyasi tartismalarla, kurulamayan hükümetlerle vakit kaybetmesini ve güç kaybetmesini arzuluyorlar' 'Çok sükür Türkiye'nin, rahmetli Menderes'in 1950'deki seçimi kazanmasiyla baslayan süreçte, asagi yukari 70 küsur yildir devam eden çok partili siyasi hayatta bugün geldigi noktada, AK Parti'nin de Sayin Cumhurbaskanimizin da kararliligiyla vesayet odaklarinin tamami silinmis, bir kenara atilmistir'.

AK Parti Genel Baskanvekili Numan Kurtulmus, bugün sandiklarda ve demokrasi meydaninda AK Parti ve Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan ile mücadele edemeyecegini düsünenlerin, hala zihinlerinin arkasinda vesayet özlemiyle konustugunu belirterek, "Türkiye'nin yeniden birtakim çeliskilerle, siyasi tartismalarla, kurulamayan hükümetlerle vakit kaybetmesini ve güç kaybetmesini arzuluyorlar." dedi.

Giresun Kalesi'ndeki belediyeye ait sosyal tesiste basin mensuplari ve sivil toplum kurulusu (STK) temsilcileriyle bir araya gelen Kurtulmus, Türkiye'de son 19 yilda çok sey yapildigini söyledi.

Kurtulmus, Türkiye'nin bu dönemdeki kazanimlarina deginerek, "Türkiye'nin son dönemde kazandigi en önemli gelisme öz güven duygusudur. Türkiye'nin insanlarinin 'Biz yapabiliriz.', Türkiye'nin gençlerinin 'Biz bunu da basarabiliriz.' noktasinda kendilerine olan itibarlari, güvenleri artti. Bu öz güven gelismesi Türkiye'nin kazandigi en büyük kazanimlardan birisidir." diye konustu.

Geçmiste uçak, uçak motoru, helikopter, helikopter motoru ve havaalanlarindan bahsedildiginde "Biz bunlari yapamayiz, Türkiye'nin arabasini biz yapamayiz, Türkiye'nin tankini tüfegini biz yapamayiz." diye asagilik kompleksi içerisinde hareket edildigini belirten Kurtulmus, bu nedenle bu konularda adim atilmadigini dile getirdi.

Bugün her alanda Türkiye'nin insanlarinin bir öz güven içerisinde oldugunu vurgulayan Kurtulmus, sunlari kaydetti:

"Türkiye'de önceden devlet baska telden çalar, millet baska telden çalardi. Devlet milletin önceliklerini hiç hesap etmez, milleti, adam edilmesi gereken bir güruh olarak görürdü. Öyle oldugu için de diyor ya sair 'Hükümet dedigin çatik kas.' Hele hele bizim Karadeniz'de, kirsal bölgelerinde, jandarma dedigin sey, hükümet dedigin sey, sadece jandarmanin dipçiginden ibaretti. Allah'a sükür bunlar geride kaldi. Simdi kamunun tüm görevlileri, valisi, emniyet müdürü, belediye baskani, milletvekillerimiz, herkes hep beraber halkin içerisindedir. Halkin devletin esas sahibi, devleti yönetenlerin ise halkin emrindeki seçilmisler oldugu bilinciyle hareket ediyoruz. Bu anlamda da çok büyük bir devlet millet kaynasmasi, bizim on yillar boyunca temenni ettigimiz, gerçeklesmesi için dua ettigimiz bu kazanim da elde edilmistir."

- "Vesayet odaklarinin tamami silinmis, bir kenara atilmistir"

Kurtulmus, Türkiye'deki vesayet odaklarinin artik geride kaldigini vurgulayarak, "Yeri geldi darbelerle, yeri geldigi zaman birtakim siyasi manipülasyonlarla, yeri geldigi zaman siyasi cinayetlerle, yeri geldigi zaman adam kaçirarak, yeri geldigi zaman toplumsal gruplari düsman edip sag-sol çatismasi, Alevi-Sünni çatismasi, partileri kapatarak siyasi iradeyi ortadan kaldirmak ya da siyasi idamlarla basta dönemin basbakani rahmetli Menderes olmak üzere Türkiye'nin önünü kapatmaya çalisan çok azinlikta ama çok çok azinlikla bir vesayet grubu vardi." degerlendirmesinde bulundu.

Bu vesayet odaklarinin "Bu halk bilmez, bu halk anlamaz, bu halk adina bizim milleti sekillendirecegimiz adimlar atmamiz lazim." dedigini anlatan Kurtulmus, "Bu vesayet odaklari Türkiye'nin siyasetini de ekonomisini de ticaretini de dizayn ederlerdi. Çok sükür Türkiye'nin, rahmetli Menderes'in 1950'deki seçimi kazanmasiyla baslayan süreçte, asagi yukari 70 küsur yildir devam eden çok partili siyasi hayatta bugün geldigi noktada, AK Parti'nin de Sayin Cumhurbaskanimizin da kararliligiyla vesayet odaklarinin tamami silinmis, bir kenara atilmistir." ifadelerini kullandi.

Kurtulmus, "Ama sunu da biliyoruz, her ne kadar 15 Temmuz da darbelerin, vesayetin sonlandirildigi bir tarihtir, her ne kadar böyle olsa bile bugün sandiklarda, demokrasi meydaninda, AK Parti ile Tayyip Erdogan ile mücadele edemeyecegini düsünenler, maalesef hala zihinlerinin arkasinda vesayet üslubuyla konusuyorlar, vesayet özlemleriyle konusuyorlar ve Türkiye'nin yeniden birtakim çeliskilerle, siyasi tartismalarla, kurulamayan hükümetlerle vakit kaybetmesini ve güç kaybetmesini arzuluyorlar." dedi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.