Samsun'da Berber, Kuaför Ve Güzellik Salonlari Denetlendi

Ilkadim Belediyesi’ne bagli zabita ekipleri berber, kuaför ve güzellik salonlarinda denetim ve bilgilendirme yapti. Yapilan denetiminde hijyen kurallarina uymayan ve çalisma ruhsati olmayan 3 isletmeye cezai islem uygulandi.

Samsun'da Berber, Kuaför Ve Güzellik Salonlari Denetlendi
Zabita ekipleri tarafindan Ilkadim ilçesinde faaliyet gösteren berber, kuaför ve güzellik salonlarinda denetim düzenledi.

Güzellik salonlarinda Covid-19 tedbirleri kapsamindaki önlemlere uyulup uyulmadigi konusunda denetlemeler yapilarak uyulmasi gereken tedbirler hatirlatildi. Yapilan denetimlerde içeride bulunmasi gereken müsteri sayisi, uyari levha ve tabelalari ile uyarici isaretler, dezenfektan noktalari denetlenerek anlik olarak Içisleri Bakanligi Salgin Denetim (ISDEM) Uygulamasina anlik olarak islendi. Kurallara uyan isletmelere tesekkür eden zabita ekipler denetim sirasinda verilen uyarilara ragmen halk sagligini önemsemeyen 3 is yerine cezai islem uyguladi.

Halk sagligi için çalismalarin devam edecegini ifade eden Ilkadim Belediye Baskani Necattin Demirtas, “Hem esnafimizin hem de hemserilerimizin sagligi açisindan gerçeklestirdigimiz denetimler devam edecek. Yapilan denetim sonuçlari anlik olarak ISDEM uygulamasina yüklenmekte. Biz her zaman dedigimiz gibi Ilkadim’da yasayan insanlarin mutlulugunda pay sahibi olmayi amaçliyoruz. Isletmecilerimizin konuya göstermis olduklari hassasiyete tesekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.