Kurallara Uymayan Toplu Tasima Araç Soförlerine Ceza Yagdi

Samsun Büyüksehir Belediyesi Denetim Sube Müdürlügü bu yil içerisinde 8 bin 602 toplu tasima aracini pandemi kurallarini da dikkate alarak denetledi. Denetlenen araçlardan 2 bin 775’ine kurallara uymamaktan cezai islem uygulandi.

Kurallara Uymayan Toplu Tasima Araç Soförlerine Ceza Yagdi
Büyüksehir Belediyesi Ulasim Dairesi Baskanligi ekipleri toplu ulasim araçlarinin daha konforlu olmasi ve halkin ulasim memnuniyetinin artmasi için denetimlerine araliksiz devam ediyor. Ekipler ilçeler arasi yolcu tasima araçlarinda ve sehir içi toplu tasima araçlarinda periyodik denetimler gerçeklestiriyor.

Yapilan denetimlerde öncelikle pandemi tedbirlerine uyulup uyulmadigi kontrol ediliyor. Yolcu kapasitesine uyum, maske ve mesafe kurallari titizlikle incelenerek ayni zamanda güzergah kurallarina uyum ile yönetmelikler de ekipler tarafindan denetleniyor. Ulasim denetim ekipleri otobüslerin iç kisimdaki denetimlerini yaparken vatandaslarla bire bir iletisime geçebilmek için özverili çalismalar gerçeklestiriyor. Bu kapsamda ekipler vatandaslarin belirttigi öneri, talep ve sikâyetleri not alarak, eksikliklerin giderilmesi için de islem yapiyor.

Ticari taksilere de denetim

Samsun Büyüksehir Belediyesi bagli olarak hizmet veren ticari taksiler de Ulasim Dairesi Baskanligi Denetim Sube Müdürlügü ekipleri tarafindan denetim ve kontrol altinda tutuluyor. Ticari taksilerde de araçlarin ruhsati, personel çalisma belgesi, taksimetreleri, koltuklari, emniyet kemeri gibi birçok maddenin kontrolleri yapiliyor. Denetimlerde gerekli görüldügü durumlarda sürücülere ve vatandaslara kurallara uyumla ilgili gerekli açiklamalar yapiliyor. Tespit edilen ihlaller için de yönetmeliklere göre cezai islemler uygulaniyor.

Geçen yil 12 bin 612 toplu tasima aracini denetleyen Büyüksehir Belediyesi Ulasim Denetim ekiplerince bu yil içerisinde bugüne kadar toplam 8 bin 602 toplu tasima araci denetime tabi tutuldu. Yönetmeliklere aykiri hareket eden 2 bin 775 araca polis ve zabita tarafindan cezai islem uygulandi. Özellikle pandemi kurallarina uyulmasi için de denetimlerini yapan Büyüksehir Belediyesi Ulasim Dairesi Baskanligi ekipleri, söz konusu faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.