Amasya Valisi Masatli Muhtarlarla Toplanti Yapti

Amasya Valisi Mustafa Masatli, köy ve mahalle muhtarlariyla bir araya geldi.

Vali Masatli, Belediye Kültür Merkezi'ndeki toplantida, kentin gelisimi için muhtarlarla is birligi içinde çalistiklarini söyledi.

Cumhurbaskanligi Hükümet Sistemi'nin halkin talep ve önerilerini ön planda tutan, vatandaslarin kamu hizmetlerine iliskin görüs ve önerilerine önem veren bir yönetim modeli oldugunu dile getiren Masatli, muhtarlarin da halk ile devlet arasinda bag kurdugunu belirtti.

Muhtarlarin iradesine, görüs ve önerilerine deger veren bir yönetim anlayisiyla hareket ettiklerini vurgulayan Masatli, "Içisleri Bakanligimizin talimatlariyla ihtiyaç duyuldugunda muhtarlarimizla bir araya gelerek, kamu kurum ve kuruluslarimizin yapmis olduklari çalismalar ve bu çalismalar sonucu muhtarlarimizin ihtiyaç duydugu hususlarla ilgili toplantilar yapiyoruz. Muhtarlar bulunduklari köy ve mahallelerde devleti temsil etmektedirler. Görüs ve önerilerine her zaman açigiz." diye konustu.

Il genelinde sürdürülen çalismalar hakkinda bilgiler veren Masatli, sunlari kaydetti:

"Göreve geldigimiz ilk günlerden itibaren tarimsal sulamada yaptigimiz analizler neticesinde yol haritamizi belirlemistik. Bu kapsamda 2020 yilindaki tarimsal sulama bütçemizi, 2021 yilinda yaklasik 8 kattan fazla artirdigimizi büyük bir memnuniyetle ifade etmek isterim. Bu alanda kisa, orta ve uzun vadeli planlarimizi yapmis bulunuyoruz. Bunlarin yani sira OSB'lerdeki genisleme çalismalarimiz da son asamaya gelmistir. Ayrica ilimizin marka degeri ve turizmine önemli katkilari olan ve hali hazirda 4 olan cografi isaretlerimize Amasya çöregi ile baklali dolmayi ekledigimizi bilmenizi isterim. Kasim ayinda ise cografi isaretli ürün sayimizi 8’e çikariyoruz. Il Özel Idaremizin çalisma programi da yol, içme suyu ve altyapi projelerinde belirledigimiz takvim dogrultusunda devam etmektedir."

Salgin sürecinde okullarin açilmasi ve sosyal hareketlilik sebebiyle vaka artislari yasandigini dile getiren Masatli, muhtarlardan köy ve mahallelerindeki vatandaslari asilarini yaptirmalari konusunda bilgilendirmelerini ve tesvik etmelerini istedi.

Toplantiya, Vali Yardimcisi Bekir Sitki Dag, Il Genel Meclisi Baskani Zeki Erarslan, Amasya Belediye Baskan Yardimcisi Celil Ince, Il Genel Meclisi Üyeleri, kurum müdürleri, mahalle ve köy muhtarlari katildi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.