Akdeniz Belediyesinin Ücretsiz Üniversiteye Hazirlik Kurslarina Kayitlar Basladi

Akdeniz Belediyesinin, İçel Halk Egitim Merkezi ile Karacaoglan Halk Egitim Merkezi isbirligiyle düzenledigi ücretsiz üniversiteye hazirlik kurslarina kayitlar basladi.

Akdeniz Belediyesinin Ücretsiz Üniversiteye Hazirlik Kurslarina Kayitlar Basladi
İçel’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesinden yapilan açiklamaya göre, egitime ve dezavantajli durumdaki gençlere destek ve katkilar devam ediyor. Bu yilin baslarinda, üniversite sinavina hazirlanan 3 bin genç için Akdeniz Egitim Akademisi üzerinden internet erisimli ve çok kapsamli egitim portalini hizmete açan; lise sinavlarina hazirlanan 4 bin 500 ögrenci için de LGS hazirlik setleri hediye eden Akdeniz Belediyesi, simdi de Yüksek Ögretim Kurumlari Sinavi (YKS) için ücretsiz hazirlik kurslari verecek.

Son basvuru tarihi 30 Ekim

Akdeniz Belediyesinin, İçel Halk Egitim Merkezi ile Karacaoglan Halk Egitim Merkezi isbirligiyle düzenledigi ve dezavantajli durumdaki gençlere firsat esitligi saglayan üniversiteye hazirlik kurslarinda; hafta sonu deneme sinavlari, rehberlik hizmeti, kültür gezileri ve gençlik kamplari da olacak.

Basvurularin 11 Ekim’de basladigi ücretsiz üniversite hazirlik kurslarindan faydalanmak isteyen ögrenciler ve aileleri, İçel Metropol Gökdelen Is Merkezi 29’uncu katta bulunan egitim merkezine sahsen basvuru yapabilecekleri, ayrica 0324-3363677 numarali telefon üzerinden bilgi alabilecekleri bildirildi.

Üniversiteye hazirlik kurslarina son basvuru tarihinin ise 30 Ekim’de sona erecegi belirtildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.