Taksim sapığına jet iddianame!

Beyoğlu’nda bulunan İstiklal Caddesi’nde genç kadını adım adım takip ederek taciz ettiği ileri sürülerek polisler tarafından suçüstü yakalandıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilen şüpheli hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılıkça, sapık hakkında ‘Cinsel taciz ve cinsel saldırı’ suçlarından 13 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Taksim sapığına jet iddianame!
İstanbul Beyoğlu'nda bulunan İstiklal Caddesi'nde genç kadını takip ettiği anlaşılan bir şahıs güven timleri tarafından cumartesi günü öğle saatlerinde fark edilerek gözaltına alınmıştı. Tacize maruz kalan genç kadının ihbar üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan genç, ' Taksimde hasta olduğunu sandığım bir kadın gördüm. Yoldan geçen başka şahıslar bana kadınla ilgili sorular sorup götürmek istediklerini söylediler ben de bunun üzerine genç kadını korumak amacıyla yanında yürümeye başladım amacım taciz etmek değildi tek amacım kendisini korumaktı bu nedenden dolayı yanlış anlaşıldım beni linç ettiler işimden ve evimden oldum' dedi.

TUTUKLANDI

Soruşturma kapsamında ifadesi alınan 30 yaşındaki Sezer T., tutuklanması istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Hakimlik genç adamın 'cinsel taciz' suçunu işlediği gerekçesiyle tutuklanmasına karar verdi.

METRODAN BERİ TAKİP EDİYORDU, BACAĞIMI ELLEDİ

İfadesine başvurulan genç kadın, Sezer T. ile taksim metroda karşılaştıklarını, genç adamın önce metroda kendisiyle tanışmak istediğini fakat kendisinin bu teklifi kabul etmeyerek koltuğunu değiştirdiğini kaydetti. 25 yaşındaki Ö.K., 'Metrodan çıktıktan sonra beni takip etmeye başladı. Ben izimi kaybettirmek için cadde üzerinde bulunan bir mağazaya girdim. Mağazadan çıktıktan sonra bir apartmanın önünde oturmaya başladım. Gelip benim bacağımı elledi. Ben hızlıca kalkıp yürürken polisler beni durdurdu. Şikâyetçiyim' dedi.

JET İDDİANAME


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi bürosu tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık, Sezer T. hakkında, 'Cinsel Taciz ve cinsel saldırı' suçlarından 13 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. İddianamede, Sezer T.'nin genç kadını adım adım takip ederek, İnsanların toplu olarak bir arada yaşama zorunluluğunda bulunduğu ortamların sağladığı kolaylıktan faydalanmak suretiyle cinsel saldırı suçunu işlediği anlatıldı. Sezer T., İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.