Tarihi Ulu Cami'nin Avlusunda Sosyal Mesafeli Cuma Namazı
Korona virüs önlemleri nedeniyle ibadete kapatılan ve bugün cuma namazıyla yeniden kademeli olarak ibadete açılan Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki tarihi Ulu Cami’nin avlusunda bine yakın kişi cuma namazını eda etti.
![Tarihi Ulu Cami'nin Avlusunda Sosyal Mesafeli Cuma Namazı](https://images.beyazgazete.com/haber/2020/5/29/20200529_tarihi-ulu-cami-nin-avlusunda-sosyal-mesafeli-cuma-namazi.jpg)
"Kendimi öksüz ve yetim gibi hissediyordum"
Camide namaz kılamamanın burukluğunu yaşadıklarını anlatan Haşim Sarıdağ, "Tekrar bizi camilere kabul eden Allah’a hamdolsun. Çok mutluyuz. Allah herkesin cuma namazını kabul etsin. Bundan önce kendimizi öksüz, yetim gibi hissediyorduk. Ben 7 yaşımdan beri camide namaz kılıyorum. 40 yaşındayım. 2 buçuk aydır kendimi öksüz ve yetim gibi hissediyordum" dedi.