Vartolu Esnaflar Çukur Filminin İsmini İş Yerlerine Verdi

Bir televizyon kanalında yayınlanan ’Çukur’ dizisinden esinlenen Muş’un Varto ilçesindeki esnaflar iş yerlerine Çukur ismini vermeye başladı.

Vartolu Esnaflar Çukur Filminin İsmini İş Yerlerine Verdi
Senaryosunu Gökhan Horzum’un yazdığı, yönetmenliğini Sinan Öztürk’ün üstlendiği dizide son dönemin gözde oyuncularından Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Erkan Kolçak Köstendil, Öner Erkan, Rıza Kocaoğlu, Nebil Sayın, Kubilay Aka ile usta oyuncular Ercan Kesal ve Perihan Savaş’ın oynadıkları Çukur dizisinde rol icabı ünlü mafya lideri olarak ’Vartolu Saadettin’i canlandıran Erkan Kolçak Köstendil, Vartoluları ilk başta kızdırmasına rağmen daha sonrasında Vartolu esnaflar iş yerlerine çukur manav ve kahvehanelerde figürler asarak çukur filmine destek oldular.

Varto ilçesi Aşağı Çarşıda iş yerine ‘Çukur manav’ ismini veren Nesim Yıldız adlı vatandaş, İstanbul da yaşadığını ve yaklaşık iki ay önce Varto’ya gelip açtığı manava Çukur ismini verdiğini söyledi.

Yıldız, ”Ben kendim Vartoluyum İstanbul da yaşıyordum. Yaklaşık iki aydır Varto’ya geldim ve manav açtım. İstanbul’da Çukur dizisinin nam salmasının ardında bende Vartolu olmamdan dolayı arkadaş arasında Vartolu olarak tanınıyorum. Diziye çok ilgi gösterildiğini bu nedenle de manava ‘Çukur manav’ ismini verdim. Gelen müşterilerim ise çok aşırı ilgi gösteriyor. Günde elli, yüz kişi fotoğraf çekiyor manavın önünde. Bundan da memnunum” dedi.

Varto AVM’de Papatya çay evi ve kahvaltı salonu işletmecisi Ümit Yağmur ise, Varto’da ikamet ettiğini ve Papatya çay evi olarak işlettiği iş yerinin ismini Çukur dizisinden esinlenerek, ‘Çukur kafeye’ çevirdiklerini söyledi.

Gençlerin de böyle bir isteklerinin olduğunu ve çukurun yeri diye adlandırdıklarını söyleyen Yağmur, diziyi beğenerek ve severek izlediklerini, çukur kafe olarak devam edeceklerini belirterek, “Varto için güzel bir reklam olduğunu, dizinin yapımcılarından da Varto için ayrı bir bölüm beklediklerini” dile getirdi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.