Kandıra'da Serinlemek İçin Denize Giren İki Kardeş Boğuldu

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde serinlemek için girdikleri denizde akıntıya kapılan iki kardeş, boğularak hayatlarını kaybetti.

Sıcak geçen haftasonu tatilinde denize girmek için Darıca’dan Kandıra’nın Seyrek sahiline gelen iki kardeş, akıntıya kapılarak boğuldu. Edinilen bilgiye göre sabah erken saatlerde Seyrek sahiline gelerek denize giren 27 yaşındaki Mahir Alica ve kardeşi 18 yaşındaki Mert Alica, bir anda akıntıya kapılarak gözden kayboldular. Diğer tatilcilerin haber vermesi üzerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli Sahilleri Su Kazalarını Engelleme Merkezi ekiplerince arama çalışması başlatıldı. Aramaların arından 2 kardeşin cansız bedenleri sudan çıkartılırken, aynı yerde akıntıya kapılan 3. kişi olan Ertük Tan adlı kişi KOSKEM ekiplerince kurtarılarak Kandıra Kazım Dinç Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Boğularak hayatlarını kaybeden iki kardeşin cenazeleri önce Kazım Dinç Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken daha sonra yapılacak otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.