Chp Genel Başkan Yardımcısı Toprak'ın Açıklaması

TEKİRDAĞ - CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, "Türkiye, Suriye'de yaşananlara çok fazla müdahil oluyor" dedi.

Toprak, Silivri Belediyesi tarafından düzenlenen Tarım Fuarı ve 29. Geleneksel Değirmenköy Domates Festivali'nin açılışında yaptığı konuşmada, Suriye'nin savaşın eşiğine doğru gitmesinden dolayı üzüntü duyduklarını söyledi.

Suriye'deki kimyasal silah salırısını kınadıklarını ifade eden Toprak, "Türkiye, Suriye'de yaşananlara çok fazla müdahil oluyor. Suriye'de savaş çıkmasının Türk halkına ne faydası var? Suriye'nin iç işlerine karışmanın bize ne faydası var? 'Gaz' diyorlar. Evet, orada bir gaz atıldı bu da insanlık suçudur. Bunu bizler de kınıyoruz" diye konuştu.

-"Mazotu biz çiftçimize 1,5 liradan vereceğiz"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın da hükümetin tarım politikalarını eleştirerek, ülkede mazot fiyatının özellikle çiftçiler için yüksek olduğunu ancak deniz ve hava ulaşımında daha uygun fiyatlarla satıldığını kaydetti.

Günaydın, kendilerinin çiftçiye mazotu 1,5 liradan vereceklerini sürekli gündeme getirdiklerini belirterek, ''Mazotu biz çiftçimize 1,5 liradan vereceğiz. Çünkü mazotun bu memlekete mal oluş fiyatı 1,5 lira. Elbette üretim gelişecek ve böylece dışarıya avuç dolusu para saçmayacağız'' ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından CHP genel başkan yardımcıları Erdoğan Toprak, Gökhan Günaydın ve Faik Öztrak ve beraberindekiler, festival alanını gezerek Silivri Belediyesince ikram edilen domateslerden yedi.

Festivalin açılışına, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, CHP ilçe ve belde başkanları, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI