Tatilciler Dönüşte, Tem'de Uzun Kuyruklar Oluştu

9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin son gününde memleketlerinden İstanbul’a dönmek için yola çıkan tatilciler, TEM otoyolu Kocaeli mevkiinde uzun araç kuyrukları oluşturdu.

TEM otoyolunun özellikle Gültepe, Tavşantepe ve Körfez mevkiindeki uzun araçt kuyrukları tatilciler için çileye dönüştü. Trafik yoğunluğunun yaşandığı Kocaeli’nde sürücüler, bazı bölümlerde adım adım ilerleyebildi.
TEM otoyolu Ankara-İstanbul istikametinde tüm şeritlerin dolu, İstanbul-Ankara istikametinin ise ulaşıma açık olduğu gözlendi. İstanbul’a dönme telaşında olan tatilciler, saatlerdir yolda olduklarını, trafiğin bazı noktalarda durma noktasına geldiğini söyledi. Bazı tatilciler ise trafik yoğunluğundan yakınarak, “Saat 24.00’e kadar bekleyeceğim, daha sonra tekrar yola çıkacağım” diyerek trafiğin azalmasını beklediğini dile getirdi.

Öte yandan Ramazan Bayramı tatilinin son gününde, Yalova İzmit kara yolunda (D-100'de) araç yoğunluğu 14 kilometreye ulaştı. Yalova Topçular İskelesi'nden Eskihisar'a geçmek isteyen binlerce araç, saatlerce yolun kapanmasına sebep oldu.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI