USD (Alış - Satış) : 7,37 - 7,38 EURO (Alış - Satış) : 8,94 - 8,96

Kılıçdaroğlu, Başbakan'a fıkrayla yüklendi.

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, anlattığı fıkrayla Başbakan Erdoğan'a yüklendi. Kılıçdaroğlu Ordu ve Bolu valilerini de 'çağdışı adam' olarak tanımladı.

Siyaset / 15 Ağustos 2009 Cumartesi 22:45
Kılıçdaroğlu, Başbakan'a fıkrayla yüklendi.

 

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıç ; daroğlu , anlattığı fıkrayla Başbakan Erdoğan ' a yü ; klendi . Kılıç ; daroğlu Ordu ve Bolu valilerini de ' ç ; ağdışı adam ' olarak tanımladı .
Kılıç ; daroğlu ve Cumhuriyet gazetesi Ege Temsilcisi Serdar Kızık , 6 . Akç ; ay-İda Kü ; ltü ; r ve Sanat Şenliği kapsamında dü ; zenlenen ' Tü ; rkiye ' nin Gerç ; ekleri ' konu konulu panele konuşmacı olarak katıldı . Katılımcıların protesto alkışlarıyla salona giren Kılıç ; daroğlu ö ; nce katılımcılardan ö ; zü ; r diledi , daha sonra da salonda gerilen havayı yumuşatmak iç ; in bir Karadeniz fıkrası anlattı .
Kılıç ; daroğlu ' nun anlattığı ve salondan bü ; yü ; k alkış alan fıkra şö ; yle : Başbakanımız Trabzon ' a , bir ilkö ; ğretim okuluna gidiyor . Ö ; ğretmen ö ; ğrencilere diyor ki , ' Ç ; ocuklar , ü ; lkemizin Başbakanı geldi , ona soru sormak isteyen var mı? ' Temel , biraz ü ; rkerek parmağını kaldırıyor ve , ' Ben soru sorabilir miyim? ' diyor . Ö ; ğretmen , ' Tabii , sor ' diyor . Temel , 3 soru soracağım diyerek ' İstanbul Kızıklı ' daki 5 villayı kim aldı? ' , ' Bu villaların etrafı niye 2 katlı duvarlarla ö ; rü ; lü ; ? ' ' Oğlunuz gemiciği nasıl aldı? ' sorularını yö ; neltiyor . Temel soruları bitirir bitirmez hemen zil ç ; alıyor . Başbakan da , ' Zil ç ; aldı , ikinci derste devam edelim ' diyor . Tekrar derse giriyorlar ve ö ; ğretmen tekrar , ' Ç ; ocuklar Başbakan ' ımıza soru sormak isteyen var mı? ' diyor . Bu kez İdris elini kaldırıyor ve ' Ben ' diyor . Ö ; ğretmeni , ' Sor bakalım ' diyor . İdris , Temel ' in sorduğu ilk 3 soruyu yeniden sorduktan sonra , ' Benim 2 sorum var ' diyor . ' Temel şu anda sınıfta değil , nerededir? Bir ö ; nceki dersimizde niye zil yarım saat ö ; nce ç ; aldı? ' diyor .
Tü ; rkiye ' nin gerç ; eklerini ortaya koyduğu iç ; in bu fıkra ile panele başlamayı uygun gö ; rdü ; ğü ; nü ; sö ; yleyen Kılıç ; daroğlu , Adalet Bakanlığı ' ndaki mü ; fettişlere yasalarda olmayan dinleme yetkisinin de verildiğini ve bu mü ; fettişlerin pek ç ; ok yargıcı dinleyip onların konuşmalarını deşifre ettiklerini iddia etti .
Bunun adı demokrasi mi? diye soran Kılıç ; daroğlu konuşmasını sö ; yle sü ; rdü ; rdü ; : ' Bunun adı ö ; rtü ; lü ; faşizmdir . Ü ; lkede yaşanan krizleri gö ; rmeyen yoksulluğu sefaleti gö ; rmeyen ama Başbakan ' ın sö ; ylemleriyle ü ; lkeyi gü ; llü ; k gü ; listanlık gö ; steren medya var . Ö ; yle bir medya oluşturmak istediler ki her tü ; rlü ; yola başvurdular . Medya ü ; zerinde en ciddi baskı Doğan Grubu ' nun ü ; zerinde var . Mayın yasasını biliyorsunuz . Anayasa Mahkemesi ' ne gittik . Sayın Başbakan ' ın sö ; ylediği lafa bak . ' Efendim bunlar yine Anayasa Mahkemesi ' ne ' gittiler . Sanki biz suç ; işliyormuşuz da Amerikan Anayasa Mahkemesi ' ne başvurmuşuz gibi . Yahu , bu ü ; lkenin anayasa mahkemesi bir anayasal kurum . Oraya başvurmayıp da vatandaşın hakkını korumak iç ; in nereye başvuracağız . Silahlanıp dağa mı ç ; ıkalım . Bunu bile hazmedemeyen bir başbakan var . '
Bolu ve Ordu valilerini ' ç ; ağdışı adam ' olarak tanımlayan Kılıç ; daroğlu ' na , Akç ; ay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu panelin sonunda bir plaket takdim etti .
Cumhuriyet gazetesi Yazarı Hikmet Ç ; etinkaya ' nın , imtiyaz sahibi İlhan Selç ; uk ' un aniden rahatsızlanması nedeniyle panele katılamadığı ö ; ğrenildi .

BaşbakanProtestoAnayasaCumhuriyetAdalet Bakanlığı

loading...


YAZARLARTAMAMI

Vız’yoner!

Cengiz ALÇAYIR
Feedback
Bu sayfa veya içerik ile ilgili bir sorun olduğunu mu düşünüyorsun?
Lütfen bir kaç saniyeni ayır ve aşağıdaki form ile bize bildir
Mail Adresiniz:
Resim Doğrulama Kodu Kodu Yenile
HABERDAR OLMAK İÇİN MAİL BÜLTENİMİZE KAYIT OLUN
Copyright BeyazGazete.Com ' Tüm Hakları Saklıdır. Web sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir. Kaynakları beraberinde belirtilmiştir. Haberleri kopyalamayınız. Norm Yazılım
Ajanslar
yukarı