O özellik kullanıma sunuldu! Fotoğraf ve videolar...

WhatsApp, fotoğraf ve video gönderirken kalite kaybını önlemek için 'HD Kalite' özelliğini otomatik olarak seçmeyi destekliyor.

O özellik kullanıma sunuldu! Fotoğraf ve videolar...
Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarının hoşuna gidecek bir yeniliğe imza attı. Artık fotoğraf ve video gönderirken 'HD Kalite' özelliği otomatik olarak seçili halde bulunacak.

WhatsApp, depolama alanından tasarruf etmek için gönderilen fotoğraf ve videoları sıkıştırıyor. Bu da kullanıcıların yıllardır şikayet ettiği 'kalite düşme' sorununa sebep oluyordu. Şirket bu sorunu çözmek amacıyla 'HD kalitede medya gönderme' özelliği geliştirmişti.

WHATSAPP, HD SEÇENEĞİNİ OTOMATİK HALE GETİRDİ
Fakat her fotoğraf-video göndereceğiniz zaman 'HD' seçeneğini seçmek zorunda kalıyordunuz. Haliyle bunu unutan kullanıcılar da kalite düşme sorununu yaşamaya devam ediyorlardı. WhatsApp artık dosyaları otomatik olarak HD kalitede göndermeyi destekliyor.

O özellik kullanıma sunuldu! Fotoğraf ve videolar...

Bunun için ufak bir ayar yapmanız gerekiyor: WhatsApp ayarlarındaki 'Depolama ve Veri' menüsü altında bulunan 'Varsayılan Görüntü Kalitesi' seçeneğinden HD'yi seçmek.