'Gürsu 24. Armut Festivali' Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Bursa Gürsu Belediyesi’nin düzenledigi 24’üncü Kültür Sanat ve Armut Festivali basladi. Ulu Cami önünde vatandaslara yilin ilk armutlari ikram edilmesinin ardindan Celalbey Millet Bahçesi önünde bulusan çiftçiler ve vatandaslar, Gürsu Kent Meydani’na kadar yürüdü. Yüzlerce kisinin katildigi kortejin gözdesi traktörleriyle katilan çiftçiler oldu.

'Gürsu 24. Armut Festivali' Renkli Görüntülere Sahne Oldu
24. Kültür Sanat ve Armut Festivali birbirinden renkli görüntülerle devam ediyor. Gürsu merkezinde yapilan renkli kortej yürüyüsü ilçedeki tüm kesimleri bir araya getirdi. Üreticiler traktörleri ile kortejde gövde gösterisi yaparken, sektör temsilcileri, Gürsu protokolü vatandaslar ile beraber yürüdü.

Kültür Sanat ve Armut Festivali’nin armut üreticisine destek vermek hedefiyle gerçeklestirdiklerini belirten Gürsu Belediye Baskani Mustafa Isik, “Festival çerçevesinde hafta sonu 2 tane konserimiz olacak. Burada asil olan armudun degerini iyi tanitabilmek, çiftçimize destek olabilmektir. Üreticimizin daha çok kazanabilmesi için belediye olarak bu sistemin içinde olmak istiyoruz. Iyi bir soguk hava deposu bununla beraber su anda çok revaçta olan soguk kurutma talebi geliyor. Soguk kurutma ve soguk hava deposunun en yakin zamanda ihalesine çikiyoruz. Ayni zamanda sosyal bir projemiz olan muhtarlarimiz ve Gürsu halki ile beraber yaptigimiz ‘Bizim elimiz armut toplamaya kalkar, kadina kalkmaz’ diye sosyal bir projemiz var. Buradan da kadina siddete karsi tüm dünyaya mesaj göndermek istiyoruz” dedi.

Gürsu Belediyesi, Gürsu Kaymakamligi, Gürsu Ziraat Odasi ve Gürsulu üreticilerin destekleri ile düzenlenen Gürsu 24. Kültür Sanat ve Armut Festivali 1 Ekim’e kadar sürecek.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.