%52,14

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

%52,14

26.813.507 Oy
%47,86

KEMAL KILIÇDAROĞLU

%47,86

24.614.448 Oy

Bakan Dönmez TEI'de Üniversitelilerle Bir Araya Geldi

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakani Fatih Dönmez, TEI’de ikincisi düzenlenen “Gençligin Enerjisi TEI’de Bulusuyor” programinda bu kez de üniversite ögrencileriyle bir araya geldi.

Bakan Dönmez TEI'de Üniversitelilerle Bir Araya Geldi
Dönmez, TEI Yönetim Kurulu Baskani Prof. Dr. Osman Saim Dinç ve TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut F. Aksit ile gençlerin merak ettigi sorulari yanitladi.

TEI’nin ev sahipliginde ve Gençlik ve Spor Il Müdürlügünün destekleriyle gerçeklesen etkinlik çerçevesinde, ögrencilere ilk olarak TEI yerleskesi gezdirildi ve ülkemizin lider motor sirketinin geçmisten günümüze kat ettigi yol aktarildi. Ardindan Bakan Fatih Dönmez, TEI Yönetim Kurulu Baskani Prof. Dr. Osman Saim Dinç ve TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut F. Aksit, Eskisehir’deki üç üniversiteden gelen ögrencilerle bulustu. Bakan Dönmez, gençlere enerjide disa bagimli olmamanin önemini anlatti. TEI gibi kuruluslar sayesinde disa bagimliligin azaldigini ifade etti.

TEI Yönetim Kurulu Baskani Prof. Dr. Osman Saim Dinç ise gençlerin Türkiye’yi daha ileri götürecegine vurgu yapti. TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut F. Aksit de çalisma hayatinda yasadigi tecrübeleri aktardi ve gençlere tavsiyelerde bulundu. Dönmez, Dinç ve Aksit konusmalarinin ardindan gençlerin sorularini yanitladi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI