Kütahya'da Ödüllü Bilgi Yarismasi Sonuçlandi

Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal Isleri Müdürlügü tarafindan gerçeklestirilen, 59. Kütüphane Haftasi etkinlikleri kapsaminda “Gençler Arasi Ödüllü Kütahya” konulu bilgi yarismasi finali, Belediye Meclis Salonu’nda gerçeklestirildi.

Kütahya'da Ödüllü Bilgi Yarismasi Sonuçlandi
Yarisma öncesi, haftanin önemi ve 2023 yili Kütür Sanat Sezonu hakkinda bilgi veren Kütahya Belediye Baskan Yardimcisi Abdullah Damci, “Kütüphaneler birer kültür hazinesidir, bize düsen bu hazinelere sahip çikarak gençlerimize daha çok okuma aliskanligi kazandirmak. Bu açidan bu tür bilgi yarismalari çok önem arz etmektedir. Katilan tüm gençlerimizi tebrik ediyor, basarilar diliyorum. Bu sezon Kültür Sanat faaliyetleri adina yine önemli projelerle geçirecegimiz bir yil olacak” dedi.

2023 yili sezon isminin “Hisarli Ahmet Sezonu” oldugunu belirten Abdullah Damci, “Yasadigimiz büyük deprem felaketini göz önünde bulundurarak daha sadelestirilmis bir sezon yapmayi planliyoruz. Eylül ayi içerisinde Kültür Sanat Akademisi çalismalarimizi tamamlayarak start vermek istiyoruz. Tüm paydaslarimizin bir araya gelecegi Kültür Yolu Projemiz çok kapsamli olarak gerçeklestirecegimiz bir organizasyon olacaktir. Ramazan ayi boyunca etkinliklerimiz geçen sene oldugu gibi bu yilda, Germiyan Sokagi’nda her güne özel bir etkinlikle gerçeklestirilecektir. Ramazan ayi denince biliyorsunuz iftarlarimiz çok önemli, on farkli semtimizde mahallelerimizin birlesimiyle iftar programlarimiz olacak.Kadir Gecesi’nde, Zafer Meydani’nda büyük bir katilimla hem iftar hem de sahur programi yapacagiz. Bir kez daha yarismaya katilan katilimcilara ve izleyicilere tesekkürlerimi iletiyor, hayirli ramazanlar diliyorum” diye konustu.

Açilis konusmalarinin ardindan bilgi yarismasi finaline kalan bes grup arasinda kiyasiya mücadele geçti. Kütahya özelinde ve tarihinde önemli olaylarin soru olarak yöneltildigi bilgi yarismasina, farkli okullardan olusturulan gruplarin katildigi yarismacilar sorulara yanit vererek birinci olabilmek için çaba sarf ettiler.

Yarismada, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ögrencileri; Ibrahim Karaman, Mehmet Kurt, Hüseyin Bozkurt’tan olusan Mavi Simsekler grubu birinci, Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ögrencileri; Umut Durak, Ahmet Cemal Gündüz, Semi Emeksiz’ den olusan Evliya Çelebi’nin Torunlari grubu ikinci, Dumlupinar Üniversitesi ve Germiyan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ögrencileri; Musa Dag, Mehmet Ali Erdem ve Büsra Ayaz’dan olusan Özgürlük Grubu ise üçüncü oldu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI