Çataklı AFAD'ın depremden 36 saat sonra TSK’dan yardım istediği iddiasına ses kaydıyla cevap verdi

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, muhalif gazeteci İsmail Saymaz'ın "AFAD depremden 36 saat sonra TSK'dan yardım istedi" iddiası üzerine sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Çataklı, depremin ilk anlarında AFAD Acil Durum Merkezi'nden hava aracı talep etmek için yapılan ihbarın ses kaydını paylaştı. Çataklı'nın paylaştığı ses kaydında görevlinin "Çok büyük bir deprem oldu. Merkez üssü daha çözülemedi. Hatay tarafı diye düşünüyoruz. İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa buradaki ekipleri yönlendirmek için hava araçlarımızın görevlendirilmesi gerekiyor." sözleriyle yardım istediği belirlendi.

Çataklı AFAD'ın depremden 36 saat sonra TSK’dan yardım istediği iddiasına ses kaydıyla cevap verdi
Çataklı AFAD'ın depremden 36 saat sonra TSK’dan yardım istediği iddiasına ses kaydıyla cevap verdi
Muhalif gazeteci İsmail Saymaz, Halk TV'deki yazısında Kahramanmaraş merkezli depremlerde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin arama kurtarma çalışmalarına katılmadığı iddialarına destek verdi. Saymaz, yazısında AFAD'ın TSK'den 36 saat sonra yardım istediğini ve Hava Kuvvetleri'nin yardımı 5 saat sonra ilettiğini öne sürdü.

Çataklı: Depremden 43 gün sonra gelen iftiraya ses kaydıyla cevap
Saymaz'ın bu iddiasına İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı'dan cevap geldi. Sosyal medya hesabından AFAD Acil Durum Merkezi'nden yapılan ihbarın ses kaydını paylaşan Çataklı, 'Depremden 43 gün sonra gelen iftiraya, depremin henüz çözümlemesinin bile yapılmadığı ilk dakikalarından bir ses kaydıyla cevap' dedi.

AFAD depremin ilk anlarında yardım istedi

Çataklı'nın paylaştığı ses kaydında görevlinin 'Çok büyük bir deprem oldu. Merkez üssü daha çözülemedi. Hatay tarafı diye düşünüyoruz. Şimdi biz İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa buradaki ekipleri yönlendirmek için hava araçlarımızın görevlendirilmesi gerekiyor. Ona göre bir çalışma yapabilir misiniz?' ifadeleriyle yardım istediği belirlendi.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI