Hatay'da Saganak Yagis Etkili Oluyor

Kahramanmarasli merkezli depremlerin büyük yikima yol açtigi Hatay’da, saganak yagis etkili olurken, ekiplerin de çadirkentlerde olumsuzluk yasanmamasi için çalismalari sürüyor.

Hatay'da Saganak Yagis Etkili Oluyor
6 Subat’taki Kahramanmaras merkezli depremlerin büyük yikima yol açtigi Hatay, aksam saatlerinde saganak yagisa teslim oldu. Hafta basindan beri kapali ve yer yer yagisin etkili oldugu kentte, yagis ögleden sonra etkisini arttirmaya basladi.

Saganak yagis nedeniyle yollarda su birikintileri olusurken, sürücüler güçlükle ilerledi. Binlerce insanin yasadigi çadirkentlerin etrafinda su birinkintileri meydana geldi. Bir çadirkentin aktivite merkezinin önü suyla dolunca, görevliler suyu tahliye etmeye çalisti. Is makineleri ve görevlilerin zamaninda müdahalesiyle olumsuzluk yasanmadan gerekli önlemler alindi. Çadirlarin önüne yerlestiren kanallardan yogun sekilde su aktigi görüldü.

Reyhanli ilçesinin bazi köylerine misket büyüklügünde dolu yagisi gerçeklesti. Hatay’da saganak yagisin araliklarla sali gününe kadar devam edecegi bildirildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI