Ankara'da Sehitler Için Tören Düzenlendi

18 Mart Sehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yil dönümü, Cebeci Askeri Sehitligi’nde düzenlenen törenle yad edildi.

Ankara'da Sehitler Için Tören Düzenlendi
Türkiye Gaziler ve Sehit Aileleri Vakfinca 18 Mart Sehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yil dönümü için Kur’an-i Kerim ve mevlit okutuldu. Cebeci Askeri Sehitligi’nde icra edilen program açiklama yapan vakif baskani Gazi Lokman Aylar, Çanakkale sehitlerini rahmetle yad ettiklerini belirterek, Çanakkale Savasi’nin bir milletin varolus mücadelesi oldugunu vurguladi.

Çanakkale’yi geçilmez yapanin atalarin inanmislik ruhu ve imani oldugunu dile getiren Aylar, "Bu vatan bize ecdadimizin emanetidir. Bizler de ecdadimizin emanetine sahip çikmak adina her zaman ve her daim bu vatana, bu bayraga, bu devlete, bu millete canimizi tüm varligimizla, bedenimizle her zaman feda etmeye haziriz. Yeter ki atalarimizin bize emanet ettigi bu topraklari serefimizle, namusumuzla koruyalim" diye konustu.

Vakif olarak Çanakkale sehitleri basta olmak üzere tüm sehitler için mevlit programi düzenlediklerini aktaran Aylar, "Sehitlerimizi unutmadik, unutmuyoruz. Sehitlerimiz unutuldukça incinirler. Sehitler her zaman bizim kalbimizde yasiyorlar" dedi.Aylar’dan CHP ve HDP’ye tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Halklarin Demokratik Partisi (HDP) arasinda 18 Mart günü yapilmasi planlanan ancak daha sonra ileri bir tarihe ertelenen görüsmeye iliskin elestirilerde bulunan Aylar, sunlari ifade etti:

“Aslinda üzücü bir durumdu. Bugün planlanan bir görüsme ve pazarlik vardi. Biz bugün buraya sehitlerimizin huzuruna geldik. Ama onlar teröristin huzuruna çikmaya çalistilar. Sunu merak ediyoruz; neden 18 Mart? Bizim için HDP demek terörist demektir. Siz o görüsmeyi yaparak teröristlerin huzuruna çiktiginizi söylüyorsunuz. Atatürk’ün izinde oldugunu sandigimiz CHP ve Cumhurbaskani adayi aslinda Ata’nin izinde degil teröristin izinde oldugunu göstermistir. Önce gelin bize bir anlatin bu ihanetinizi. Bizimle helallesin."

Cebeci Askeri Sehitligi’nde gerçeklestirilen mevlit programinin ardindan gazilere ve sehit yakinlarina sehitlerin ruhu için lokum dagitildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI