14 Yasindaki Kiza Istismarda Bulunmustu 'Savunulacak Bir Yanim' Yok Dedi

Izmit’te okul çikisinda otobüse binen 14 yasindaki kiz çocuguna cinsel istismarda bulunduktan sonra tutuklanan sahis, ilk durusmasinda uyusturucu etkisinde oldugunu ve savunulacak bir yaninin olmadigini söyledi.

Olay, 9 Haziran tarihinde Izmit’te bir halk otobüsünde meydana gelmisti. Iddiaya göre, M.S. isimli sahis ilk olarak otobüsün ön kisminda ayakta seyahat ettigi esnada bir kadina temas etti. Durumu gören otobüs soförü, sahsi uyardi. Uyarinin ardindan otobüsün arka kismina geçen M.S., bu kez ise okuldan çikarak evine gitmek için halk otobüsüne binen 14 yasindaki N.B. isimli kiz çocuguna cinsel istismarda bulundu. Olayin ardindan yakalanan sahis tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yaklasik 2 aylik tutukluluk sürecinin ardindan hakim karsisina çikarilan sahis ifadesinde iddianamede geçenlerin tamamini kabul ederken, savci mütalaasinda sanigin 8 ila 15 yil arasinda cezalandirilmasini talep etti.

“Savunulacak bir yanim yok”

Kocaeli Cumhuriyet Bassavciligi iddianame hazirladi. Iddianamede, süphelinin cinsel olarak kendini tatmin etmek için 14 yasindaki kiz çocuguna cinsel organini degdirmek suretiyle çocugun basit cinsel istismari suçlamasi mahkeme tarafindan kabul edildi. Kocaeli Adliyesi 3. Agir Ceza Mahkemesi’nde ilk celse görüldü.

Davada tutuklu sanik M.S. ile avukati ve magdur N.B. ile ailesi ve avukati hazir bulundu. Durusmada ilk sözü alan sanik M.S. olay tarihinde uyusturucu etkisinde oldugunu söyleyerek söze basladi.

M.S. savunmasinda, “Iddianamede ne yaziyorsa dogrudur. Savunulacak bir yanim yoktur pismanim. Baska bir diyecegim yok” dedi.8 ile 15 yila kadar hapis

Sanik ifadesinin dinlenilmesinin ardindan savci mütalaasini verdi. Savci mütalaasinda sanigin 8 yildan 15 yila kadar hapis cezasi ile cezalandirilmasini talep etti. Mahkeme heyeti savci mütalaasinin ardindan sanigin ileri bir tarihte görülecek durusmada savunmasinin verilmesine karar verdi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.