Trabzon Sehir Merkezi Seyir Terasindan Seyredilecek

TRABZON – Trabzon’un Ortahisar ilçesi Belediye Baskani Ahmet Metin Genç, yapimi devam eden, ‘Boztepe Yürüyüs Platformu ve Seyir Terasi Projesi’nde incelemelerde bulundu.

Trabzon Sehir Merkezi Seyir Terasindan Seyredilecek
Projeyle ilgili beraberindeki AK Parti Milletvekili Salih Cora’yi bilgilendiren Baskan Genç, su ana kadar projenin yüzde 70’lik kismini olusturan 700 metrelik yürüyüs yolunun tamamlandigini dile getirdi. Projenin gezinti, yürüyüs, seyretme, yeme ve içme ünitelerinden olusacagini ifade eden Genç, “Sehrimizin en hâkim, en seyirlik noktalarindan biri olan Boztepe’yi seyir terasi projesiyle taçlandiriyoruz. Adeta altin gerdanlik mahiyetinde bir projeyle Boztepemizin degerine deger katiyoruz. Projemizi 5000 m²’lik bir yüzey alaninda hayata geçiriyoruz. Toplam uzunlugu yaklasik 1 km olacak. Böylece Boztepemiz sehrimize gelen turist ve ziyaretçilerin yani sira hemsehrilerimizin de en çok ragbet edecegi bir mekân olacak. Kizlar Manastiri’ndan baslayan ve dogu yönüne dogru uzanan yaklasik olarak 1 km uzunlugundaki seyir terasi ve gezinti yolumuz yürüyüs, seyir, oturma ve dinlenmeyle birlikte yeme içme ünitelerinin bulundugu çok fonksiyonlu içeriklere sahip bir proje olacak” dedi.

“Bir ahsap biri cam iki adet teras yapilacak”

Baskan Genç, yürüyüs platformunun 3 metre genisliginde, 2 adet kent balkonunun ise 20 metre genisliginde olacagini ifade ederek “Projemizi dogal yüzey üzerinde kazi dolgu en az yapilacak sekilde yerden her noktada en az 20-30 cm yükseklikte çelik ayaklar üzerinde insa ediyoruz. Bu ayaklar üzerinde ahsap yürüyüs platformu insa edilecek. Yürüyüs platformumuzun genisligi 3 metre, seyir balkonlarinda ise genislik 20 metreyi buluyor. Yine projemiz içinde 2 adet kafeterya, biri cam, biri de ahsap kaplama olacak iki adet de teras yapilacak. Seyirlik alani en güzel olan yerlerde 2 adet ahsap kent balkonu insa edilecek. Balkonlarimizda kamelya, salincak, ahsap dösemeli oturma alanlari ve yesil alanlar olacak. Cam teraslar hariç tüm yüzeyler ahsap kaplama yapilacak. Projemizin bütün ünitelerini dinlenme, gezinti ve seyretme agirlikli olarak tasarladik” diye konustu.

Baskan Genç, projenin yil sonuna kadar tamamlanip hizmete açilacagini sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.