Kastamonu Üniversitesi Erasmus+ KA171 Proje Basvurusu Kabul Edildi

Kastamonu Üniversitesi’nin 2022 Yili Erasmus+KA171 projesi Türkiye Ulusal Ajansi tarafindan kabul edildi.

Yüksekögretim ögrencilerinin ve personelinin programla iliskili olmayan ülkelerde yer alan bir yüksekögretim kurumunda egitim alarak farkli bir ülkedeki egitim-ögretim ortamini deneyimleme ve kazanimlarini arttirmalari amaçlandigi Erasmus+ KA171 Projesi için sunulan basvurular sonuçlandi. 2022 dönemi Erasmus+Ana Eylem 1 Bireylerin Ögrenme Hareketliligi Teklif Çagrilari çerçevesinde KA171 Programla Iliskili Olmayan Üçüncü Ülkelerdeki Yüksekögretim Kurumlari ile Ortaklik Proje basvurulari neticesinde Kastamonu Üniversitesi adina Erasmus Koordinatörlügü tarafindan hazirlanan 2022 Yili Erasmus+KA171 projesi Türkiye Ulusal Ajansi tarafindan kabul edilerek, desteklenmeye hak kazandi.

Filipinler, Kosova, Gürcistan, Ukrayna ve Kazakistan olmak üzere 5 ülkeden üniversitelerle Erasmus+ ortakligi için yapilan basvurular proje süresi dahilinde Kastamonu Üniversitesi ile ilgili ülkeler ve üniversiteler arasinda ögrenci ve personel hareketliligine imkan taniyacak. Proje 50 bin 840 Euro hibe ile desteklenecek.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, “Erasmus+ KA171 projesine iliskin detaylar, ilerleyen süreçte Kastamonu Üniversitesi Erasmus Koordinatörlügü tarafindan ögrencilerimiz ve personelimiz ile paylasilacak. Bu süreçte emegi geçen personelimizi tebrik ediyor, basarilarinin devamini temenni ediyoruz” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.