Sandiklar Kuruldu, Yeni Yusufeli'nin Mahalle Ve Caddelerine Isim Araniyor

Yusufeli Baraji sonrasi sular altinda kalacak olan Artvin’in Yusuf ilçesinin tasinacagi yeni yerlesim yerinde çalismalar devam ediyor. Yusufeli Belediye Baskanligi yeni yerlesim yerinde bulunan mahalle ve caddelerin isimlerini vatandaslarin önerileriyle belirlemek için kent meydanina sandik kurdu.

Sandiklar Kuruldu, Yeni Yusufeli'nin Mahalle Ve Caddelerine Isim Araniyor
Artvin’de Çoruh Nehri üzerinde yapimi devam eden Yusufeli Baraji nedeniyle sular altinda kalacak olan ilçenin tasinacagi yeni yerlesim yerinde çalismalar sürüyor. Temelden 275 metre yüksekligiyle Türkiye’nin birinci, dünyanin üçüncü en yüksek kemer baraji olacak Yusufeli Barajinda su tutma islemiyle sular altinda kalacak olan ilçe merkezinin tasinacagi yeni yerlesim yerinin tamamlanmasi planlaniyor.

150 yillik tarihine sahip Yusufeli ilçesinin 6 kez yerlesim yeri degistirilirken, 7. kez tasinmaya hazirlaniyor.

Yusufeli Belediye Baskanligi resmi internet sitesinden ve farkli duyurularla yeni ilçede yapilan mahallelere isim ariyor. Yusufeli Belediye Baskanligi yeni yerlesim yerinde bulunan mahalle ve caddelerin isimlerini vatandaslarin önerileriyle belirlemek için kent meydanina sandik kurarken, ilçe halki istedikleri cadde ve mahalle adlari ile ilgili sandiga önerilerini yazip atiyor.

Yeni ilçede Merkez Mahallesi, Hamzet Mahallesi, Ahlat Mahallesi, Sancak Mahallesi, Vecanget Mahallesi, Çakaloglu Mahallesi, Livane Mahallesi, Kananet Mahallesi, Çoruh Mahallesi, Kazahora Mahallesi, Kaçkar Mahallesi isimleri ön plana çikarken, hangi bölgeye hangi isim verilecegi oylama sonrasinda belli olacak.

Konuyla ilgili bilgi veren Yusufeli Belediye Baskani Eyüp Aytekin "Belediye Meclisi’ne sunmak üzere, yeni ilçe merkezimizdeki mahalle ve cadde isimlerini vatandaslarin önerileri üzerinden degerlendirilerek bir anket çalismasi yapiyoruz. Hem sosyal medya üzerinden hem de sehir merkezine kurmus oldugumuz sandik üzerinden hemserilerimizin taleplerini alacagiz. Buradan çikan sonuçlari meclisimize sunup en yüksek begeni alan mahalle isimlerin ve cadde isimlerini yeni ilçemize koymus olacagiz” ifadelerini kullandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI