Sehit Ailelerinden DEVA Partili Yeneroglu Ve AK Partili Özsavli'ya Tepki

Anadolu Güvenlik Koruculari ve Sehit Aileleri Konfederasyonu Genel Baskani Ziya Sözen ile 15 Temmuz Demokrasi Sehitleri Gazileri ve Terör Magdurlari Dernegi Genel Baskani Abbas Gündüz, yaptiklari ortak basin açiklamasi ile DEVA Partili Mustafa Yeneroglu’na ve AK Partili Halil Özsavli’ya tepki gösterdi.

Sehit Ailelerinden DEVA Partili Yeneroglu Ve AK Partili Özsavli'ya Tepki
Sözen ve Gündüz tarafindan yapilan ortak basin açiklamasinda, DEVA Partisi Istanbul Milletvekili Mustafa Yeneroglu’nun polise hakaret edip maksadini astigini, akabinde hizini almayarak polise hakaretlerini basin önünde de devam ettirerek magduriyet rolünü sürdürdügünü öne sürdü.

Açiklamada, “Yeneroglu’nun bu küstahça söylemlerine AK Parti Sanliurfa Milletvekili Halil Özsavli da destek vererek polisimize hitaben ‘sen kimsin seçilmis milletvekiline parmak salliyorsun, ben orda olsaydim senin parmagini kirardim, ya ben seni öldürürdüm, ya sen beni öldürürdün’ diyerek Yeneroglu’nun küstahça sözlerine kaldigi yerden devam etmistir. Ey Yeneroglu ve Özsavli, siz kimsiniz ki yüce milletimizin göz bebegi polisimizin parmagini kiriyorsunuz? Size polise hakaret etme hakkini ve yetkisini kim verdi? Siz nasil milletin size verdigi vekaletle milletin kendisine, milletin polisine hakaret edersiniz? Ne zamandan beridir vekiller asillere hakaret ediyor oldu? Haddinizi bilin, haddinizi asmayin. Hiç kimse polisimize, askerimize, güvenlik korucularimiza hakaret edemez, ettirmeyiz. HDP’liler Kürt ailelerin çocuklarini daga götürüp terörist edince niye sesiniz çikmiyor? Ey Halil Özsavli, bir gün Diyarbakir annelerinin yanina gidip onlara sahip çiktin mi? HDP ye PKK ya bu güne kadar hiç tepki gösterdin mi? Gösteremezsin. Çünkü sen ve senin gibilerin gücü ancak kanunun kendilerini sinirladigi savunmasiz polise yeter. Çünkü sen ve senin gibiler PKK’dan, HDP’den korkar. Polisimize hakaret eden kim olursa olsun, görevi meslegi ne olursa olsun hakaret edemez, ettirmeyiz. Polisimiz sizin köleniz degil, esiriniz hiç degil. Bu küstahça sözlerinizi size misliyle iade ediyoruz” denildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.